مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا می تواند آرزوی خیلی ها باشد که قبل از تصمیم به آن باید با کشورهایی که تحصیل در آن ها دارای امتیازاتی است، آشنا شد. کانادا یکی از کشورهایی است که شرایط تحصیلی بسیار عالی را در دنیا دارد و دانشگاه های آن از اعتبار جهانی برخوردار هستند. 

پس می توان گفت کانادا برای مهاجرت تحصیلی گزینه بسیار ایده آلی است زیرا مدارک تحصیلی ارائه شده از دانشگاه های کانادا، در سطح جهان بسیار معتبر هستند. با ما همراه باشید تا شما را با مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل آشنا سازیم.

 https://rahpouyan-mohajer.ir/skilled-worker/

چرا کانادا بهترین گزینه برای مهاجرت است؟

شاید برایتان سوال باشد که چرا کانادا بیشتر از هر کشور دیگری مورد توجه مهاجران است. مهاجرت به کانادا و ماندن در این کشور به هر دلیلی، مزایای زیادی را برای افراد به دنبال دارد که می تواند مهاجران را تا حد زیادی از مهاجرت خود راضی نگه دارد.

کشور کانادا واقع در شمال قاره آمریکای شمالی است که بزرگترین مرز خشکی را با ایالات متحده آمریکا دارد. زبان های انگلیسی و فرانسوی در کانادا به عنوان زبان های رسمی شناخته شده اند. کانادا یک کشور پهناور است که مساحت آن، کانادا را در رتبه دوم مساحتی در جهان قرار داده است. نرخ رشد جمعیت در کانادا کم است و همین امر کانادا را نیازمند نیروهای کار در سراسر دنیا کرده است.

https://rahpouyan-mohajer.ir/immigration-to-canada/

پس از این شناخت کلی مزیت هایی که کانادا را به عنوان انتخاب اول مهاجران تبدیل کرده است، آشنا خواهید شد:

·      کانادا دارای فرصت های شغلی زیادی است که هر کسی با هر مهارت و تخصصی که دارد، می تواند در این کشور مشغول به کار شود. پس در کانادا مسئله ای به نام بیکاری وجود ندارد.

·      کانادا از لحاظ اقتصادی نیز در رتبه خوبی قرار دارد و اقتصاد آن، با هیچ مشکلی رو به رو نبوده و همواره در حال رشد است.

·      امکانات رفاهی در کانادا به طور یکسان وجود دارد و افراد مهاجر نیز از این امکانات بهره مند خواهند شد.

·      خدمات پزشکی در کانادا بسیار قابل قبول است و برای افرادی که اقامت دائم و پاسپورت کانادا را دریافت می کنند، تمام خدمات در هر مراکز درمانی رایگان است.

·      تحصیل در کانادا که بحث مورد بررسی این مقاله است، از شرایط بسیار ایده آلی برخوردار است و هزینه های آن بسیار ناچیز است.

·      فرهنگ بالای مردم کانادا، یک زندگی بدون مسئله نژاد پرستی، تبعیض و … را برای مهاجران رقم خواهد زد.

·      اخذ اقامت دائم کانادا و زندگی سه ساله در این کشور مراحل را برای دریافت پاسپورت کانادایی ساده تر می کند.

·      ارز رایج کانادا دارای ثبات است و همین می تواند سرمایه گذاری ها را  در این کشور رونق ببخشد.

 https://rahpouyan-mohajer.ir/

مهاجرت به کانادا برای تحصیل

همان طور که گفته شد، هزینه های تحصیل در کانادا کم است و دانشگاه های های آن آموزش های لازم و کافی را با بهترین کیفیت در اختیار دانشجوهای خود قرار می دهند تا فارغ التحصیلان دارای تخصص های لازم در رشته تحصیلی خود باشند.

مدارک تحصیلی صادر شده از دانشگاه های کانادا اعتبار خاصی دارد بنابراین اگر شرایط لازم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارید، حتما از این طریق اقدام کنید. شما می توانید تقاضای خود را از روش های مختلفی اعلام کنید و با مراجعه به موسسه های حقوق معتبر کار خود را پیش ببرید. به یاد داشته باشید، مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل راه دریافت اقامت دائم کانادا را راحت می کند.

 

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا با هر روشی نیازمند بررسی شرایط اولیه است که نشان دهد، آیا امکان اقدام از این روش برای مهاجرت به کانادا وجود دارد یا خیر. مهاجرت از طریق تحصیل به کانادا دارای شرایطی است که برخی از مهم ترین های این شرایط در ادامه معرفی شده اند:

1.    اولین قدم این است که دانشگاه مورد درخواست در کانادا، درخواست شما را قبول کند و شرایط پذیرش متقاضی را داشته باشد. پس اگر دانشگاه مورد نظر درخواست شما را رد کرد، اولین و مهم ترین شرط را از دست داده اید و نمی توانید از این طریق اقدام کنید. البته موسسات حقوقی می توانند شما را در این زمینه کمک کنند.

2.    ویزای تحصیلی کانادا و دریافت آن، شرط بعدی برای مهاجرت تحصیلی به کاناداست که وجود آن لازم و ضروری است. البته برای دریافت ویزا نیز شرایطی چون تمکن مالی، داشتن رزومه و … کمک کننده است و راه را هموار تر می کند.

3.    داشتن مدرک زبان نیز برای مهاجرت تحصیلی لازم است که البته در برخی از موارد اگر متقاضی این مدارک را کسب نکرده باشد، راهی برای آن در نظر گرفته اند که بتوان باز هم مهاجرت کرد. در قسمت های بعدی در این باره بحث خواهیم کرد.

4.    سابقه تحصیلی متقاضی مهم است و باید با درخواست او کاملا همخوانی داشته باشد. نمرات کسب شده در مقاطع قلبی و کسب معدل بالا براساس سیستم معدل سنجی کانادا در پذیرش فرد در دانشگاه ها بسیار مهم است و هر چه این نمرات و معدل بالاتر باشند، امکان موفقیت در پذیرش نیز افزایش می یابد.

5.    سن متقاضی برای مقاطع تحصیلی مختلف در پذیرش دانشگاه دارای اهمیت است.

6.    اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را دارید، باید زمان زیادی از آخرین مدرک اخذ شده شما نگذشته باشد.

مزیت های مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مزیت های زیادی از طریق مهاجرت تحصیلی به کانادا نصیب متقاضی می شود که در ادامه مهم ترین های آن ها را مورد بررسی قرار داده ایم:

·      هزینه های تحصیل نسبت به اعتبار دانشگاه و آموزش هایی که در اختیار فرد قرار می گیرد، بسیار کم است.

·      مدرک اخذ شده از دانشگاه های کانادا در همه جای دنیا دارای اعتبار است.

·      با تحصیل در کانادا می توان ویزای کار را دریافت کرد و از فرصت های شغلی متعدد کانادا بهره مند شد. البته امکان اخذ اقامت دائم کانادا را نیز به همراه دارد.

·      امکان مشغول شدن به کار در کنار تحصیل در دانشگاه های کانادا وجود دارد که یک امتیاز در برنامه های مهاجرتی به حساب می آید.

·      برای دانشجویان متاهل این شرایط را فراهم می آورد که همسر خود را از طریق ویزای کاری به کانادا بیاورند. همچنین امکان اخذ اقامت کانادا برای همسری که بیش از یک سال در کانادا زندگی کند، وجود دارد.

·      در کنار تحصیل و بهره مندی از آموزش های عالی، یک زندگی راحت با امکانات رفاهی متعدد را تجربه خواهید کرد.

 

کار در کانادا پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه

معمولا شرایط زندگی و تحصیلی در کانادا به گونه ای است که فرد پس از اتمام تحصیل قصد ماندن در این کشور را خواهد داشت و می تواند به راحتی به دلیل تعداد زیاد شغل، در تخصص خود مشغول به کار شود.

ویزایی که برای تحصیل در کانادا صادر می گردد، پس از اتمام و به پایان رسیدن دوران دانشگاهی در کانادا از اعتبار خارج می گردد و دانشجو باید خاک کانادا را ترک کند، البته کانادا سه ماه به فرد مهلت می دهد که در کانادا مشغول به کار شوند و ویزای کاری در کانادا دریافت کنند.

v  دانشجویان با داشتن شرایط زیر می توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند:

v  سن متقاضی کمتر از 18 سال نباشد.

v  هشت ماه در دانشگاه های کانادا به طور متوالی مشغول به تحصیل بوده باشند.

v  برای دریافت اقامت دائم کانادا، یک مدرک تحصیلی خود را باید در کانادا اخذ کرده باشند.

v  ویزای تحصیلی معتبر یکی از شرایط لازم برای اخذ اقامت دائم کاناداست.

 

آیا امکان تحصیل و رفتن به دانشگاه های کانادا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

مهاجرت به کانادا نیازمند ارائه مدرک زبان و آیلتس با نمره بالا می باشد که به یکی از دغدغه دانشجویان متقاضی مهاجرت به کانادا تبدیل شده است. خوشبختانه امکان مهاجرت بدون داشتن مدرک زبان و نمره بالای آیلتس امکان پذیر است.

برای رفتن به دانشگاه های کانادا بدون داشتن مدرک زبان، باید در دوره هایی که دانشگاه های کانادا برگزار می کنند، شرکت کنید، اگر نمره قبولی که مد نظر دانشگاه است را اخذ کنید، نیاز به ارائه مدرک آیلتس نخواهید داشت.

 

مهاجرت به کانادا در مقاطع تحصیلی مختلف

در هر مقطعی می توان در دانشگاه های کانادا تحصیل کرد که در ادامه به طور مختصر به آن ها پرداخته ایم:

ü   لیسانس یا کارشناسی در کانادا

شرایط سنی برای این مقطع کمتر از 21 سال است که باید مدرک دیپلم که دارای اعتبار است را، به دانشگاه مربوطه ارسال کنید. به یاد داشته باشید، نمره زبان بالا در این مقطع مهم است و امتیاز خوبی را برای شما به همراه دارد.

 

ü   فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد در کانادا

دانشگاه های کانادا پذیرای دانشجویان با هر رشته تحصیلی می باشند که اعتبار مدرک اخذ شده شما از این دانشگاه ها بسیار بالاست. معمولا مدت زمان تحصیل در این مقطع بین 18 تا 24 ماه است و نمره آیلتس باید بیشتر از 6 باشد.

 

ü   دکتری در کانادا

در دانشگاه های کانادا اساتید ارزشمند و با سوادی در مقطع دکتری در کنار شما خواهند بود. مدت زمانی تحصیل در دکتری بین 3 تا 6 سال است. داشتن رزومه برای این مقطع لازم و ضروری است.

 

کلام پایانی

کانادا از هر نظری می تواند بهترین گزینه برای مهاجرت باشد که تحصیل یکی از این موارد است. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل دارای شرایط خاصی است که در این مقاله آن ها را معرفی کردیم و برای اطلاعات دقیق تر موسسات حقوقی می توانند کمک کننده شما در این راه باشند.

هزینه های پایین تحصیل، امکانات آموزشی متنوع، اعتبار جهانی دانشگاه های کانادا و … تنها بخشی از مزایای تحصیل در کانادا می باشند. امیدواریم این اطلاعات برای شما همراهان مفید واقع شود.