ملاحظات پرستاری از یک بیمار مبتلا به نقص ايمنی توام بیماری (SCID)

[ad_1]

پس پیش آگهی برای SCID بسیار ضعیف است و اگر سازگار مغز استخوان اهدا کننده در دسترس نیست, مراقبت های پرستاری, است در جهت حمایت از خانواده در مراقبت از ضرب بیمار-کودک. مشاوره ژنتیک ضروری است زیرا از حالت انتقال در هر دو شکل این اختلال است. پرستاری اهداف در جهت کمک به والدین جلوگیری از منابع عفونت در کودک مانند محتاط انزوا از شلوغ امکانات و افراد مبتلا به عفونت فعال و دقیق پوست و مراقبت از دهان خوب تغذیه به طور کلی و دقیق نظارت در طول دوره فعالیت خود برای جلوگیری از پوست از تروما است. حتی با سخت محیطی کنترل این کودکان مستعد ابتلا به عفونت فرصت طلب. مزمن و عفونت های قارچی دهان و ناخن با کانديدا آلبيکنس مکرر با وجود مشکلات شدید تلاش در پیشگیری و یا درمان.

یک خشونت صدا ممکن است در نتیجه از تکرار مری و طنابهای خوردگی از قارچ مهم است که استرس به پدر و مادر است که این شرایط در نتیجه سستی در بخشی خود را در جلوگیری از آنها, اما نتیجه شديد و ايمونولوژيک اختلال است. والدین باید تشویق شوند بلافاصله به اطلاع پزشک در مورد هر گونه شواهد از بدتر شدن عفونت است.

کودکانی که دریافت مکرر تزریق ایمنی سرم گلوبولين (PYMEUP یا IG) نیاز به حمایت در این روش به دلیل تزریق دردناک هستند. نوزادان بهترین آرامش توسط پدر و مادر خود را, اما کودکان نوپا و پیش دبستانی ممکن است از سوزن بازی. Immune globulin تزریق عمیقا به یک توده عضلانی معمولا vastus lateralis. برای جلوگیری از آسیب بافتی و ارائه حداکثر جذب کل مبلغ ممکن است تقسیم به دو تزریق و داده در دو سایت مختلف یک رکورد نگه داشته است از این سایت ها برای اطمینان از چرخش برنامه برای آینده تزریق. وریدی تهیه PYMEUP (داخل وریدی اصلاح PYMEUP [MISG]) در دسترس است که بنا به گزارش ها موثر تر است و باعث می شود کمتر پریشانی.

نادر عارضه دراز مدت PYMEUP دولت سمیت جیوه (acrodynia یا صورتی بیماری) ایجاد می شود حاوی جیوه باکتریوستاتیک عامل در تجاری سازی ، پرستاران شاغل با این بیماران باید آگاه باشند از نشانه هایی از این واکنش غیر معمول از جمله صورتی و پوسته پوسته شدن pruritic کف دست و پا, نور گریزی تعریق و تحریک پذیری و بی خوابی است.

مراقبت از یک بیمار تحت پیوند مغز استخوان است که عمدتا در جهت جلوگیری از عفونت. با توجه به این واقعیت در آن طول می کشد 7 تا 20 روز قبل از مدارک و شواهد از مغز استخوان عملکرد آشکار می شود و بستری طولانی است. آن است که هدف از این بحث به جزئیات مراقبت از بیمار با پیوند مغز استخوان به دلیل مراقبت های تخصصی درگیر جز به تاکید است که نیازهای روانی پدر و مادر و فرزند فوق العاده ای هستند. برای پدر و مادر, آن را نشان دهنده آخرین امید برای درمان موفق و بقا است. برای کودک به این معنی محرومیت حسی به دلیل انزوا متعدد آزمایش خون و احتمال بیشتر درد و رنج اگر یک پیوند-vs-میزبان واکنش رخ می دهد. برای پاسخگویی به این نیازهای حساس سازگار تیم از پرستاران که عملکرد به طور موثر به عنوان اعضای کل تیم سلامت ضروری است.

[ad_2]