مقام چینی: ترامپ می‌خواهد وجهه چین را تخریب و افکار عمومی را منحرف کند- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «جائو لی جیان» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری خلق چین روز سه‌شنبه در یک نشست خبری از اظهارات بی‌اساس دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا علیه چین به‌شدت انتقاد کرد و هدف از چنین اظهاراتی را تخریب وجهه پکن و منحرف کردن افکار عمومی از بی‌کفایتی دولت آمریکا در مهار بحران کرونا خواند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین در واکنش به نامه‌ای که اخیراً دونالد ترامپ برای رئیس سازمان بهداشت جهانی ارسال کرده و در آن بار دیگر اتهامات علیه چین را تکرار کرده است، گفت: «هدف ترامپ این است که چهره پکن را در جهان تخریب کند.»

وی افزود: «ترامپ تلاش می‌کند مسئولیت‌های خود را به گردن سازمان بهداشت جهانی بیندازد و این نیز احتمالاً روشی برای منحرف کردن افکار عمومی است.»

این مقام چینی تصریح کرد: «تلاش برای تخریب چهره چین و انداختن مسئولیت عملکرد ضعیف دولت آمریکا در مواجهه با کرونا به گردن دیگران یک اشتباه محاسباتی است و باید گفت که هدف‌گیری آمریکا در این قضیه غلط است.»

بر اساس آمارهای رسمی دولت آمریکا، تاکنون بالغ بر 1.5 میلیون نفر در این کشور به ویروس کرونا (بیماری کووید‌ــ‌19) مبتلا شده‌اند که از این تعداد بیش از 92 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

آمریکا هم از لحاظ تعداد مبتلایان و هم از لحاظ تعداد قربانیان کرونا، با اختلاف بسیار فاحشی نسبت به سایر کشورها در رتبه اول جهان قرار دارد.

عملکرد ضعیف دولت ترامپ در مبارزه با ویروس کرونا در آمریکا و بیکار شدن بیش از 30 میلیون آمریکایی بر اثر بحران کرونا، انتقادات از رئیس‌جمهور این کشور را به‌شدت افزایش داده است.

در فاصله کمتر از 6 ماه تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ تلاش می‌کند تا با متهم کردن چین و سازمان بهداشت جهانی در قضیه کرونا، از شدت این انتقادات بکاهد و شانس خود را برای پیروزی در انتخابات حفظ کند.

انتهای پیام/.

 

[ad_2]

Source link