مقام سابق بهداشتی انگلیس: دولت درباره آمار تلفات کرونا دروغ می‌گوید- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، جان اشتون مدیر سابق منطقه‌ای سرویس خدمات و بهداشت انگلیس در مصاحبه با اسکای نیوز گفت: تعداد مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا احتمالا 2 برابر آمارهایی است که تاکنون به طور علنی و رسمی اعلام شده است.

وی افزود: این مساله به خاطر آن است که این آمارها شامل مرگ و میر بیماران خارج از بیمارستان‌ها نمی‌شود.

این مقام سابق بهداشت و درمان انگلیس و استاد فعلی دانشگاه، تاکید کرد: در شرایط کنونی، بسیاری از اطلاعات و آماری که دولت درباره تعداد تلفات ویروس کرونا ارائه می‌دهد، نزدیک به دروغ است و ما باید به هر قیمتی که شده مانع از وقوع این رویداد شویم. شاید آمار واقعی تلفات ویروس کرونا یک و نیم تا دو برابر بیشتر آمارهای اعلام شده باشد. باید به آمار واقعی و درست دسترسی داشته باشیم تا بفهمیم واقعا چه اتفاقی در حال وقوع است.

وی تصریح کرد: منظور من این است که آنچه که واقعا طی روزهای اخیر نگران کننده است، این است که به نظر نمی‌رسد دولت می‌داند چه تعداد پزشک و پرستار جان خود را از دست داده‌اند و شما با حسن نیت تصور می‌کنید که بیمارستان‌ها خودشان واقعیت را به شما خواهند گفت.

وی ضمن انتقاد شدید از کمبود تجهیزات حفاظتی برای کادر و پرسنل بهداشت و درمان انگلیس، گفت: نیروهای بهداشت و درمان نباید به خاطر انجام وظیفه و کار خود، بمیرند، کلیه تجهیزات حفاظتی برای مقابله با ویروس کرونا باید تامین شود.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link