مقام ارشد آمریکایی: شمار تلفات کرونا در آمریکا می‌تواند به 100 تا 200 هزار نفر برسد- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «آنتونی فائوچی» مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا (NIAID) و یکی از اعضای کارگروه ویژه کاخ سفید برای مقابله با شیوع کرونا روز یکشنبه در مصاحبه با شبکه خبری سی‌ان‌ان اعلام کرد که این احتمال وجود دارد که شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا حتی به 100 تا 200 هزار نفر برسد.

دکتر فائوچی که خود یکی از معروف‌ترین متخصصان آمریکایی در حوزه ایمنی‌شناسی پزشکی است، در مصاحبه با سی‌ان‌ان اظهار داشت: «با توجه به آنچه اکنون می‌بینیم، من می‌گویم که آمار مرگ‌ومیر [بر اثر ابتلا به کرونا] در آمریکا می‌تواند به رقمی بین 100 تا 200 هزار مورد برسد. اما من نمی‌خواهم روی این رقم پافشاری کنم.»

وی افزود: «من فکر نمی‌کنم که ما واقعاً به پیش‌بینی کردن نیازی داشته باشیم زیرا با یک هدف متحرک مواجه هستیم و ممکن است پیش‌بینی ما گمراه‌کننده باشد. چیزی که فعلاً ما می‌دانیم این است که مشکلاتمان در نیویورک و نیواورلئان جدی است و به‌زودی در نقاط دیگری نیز با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.»

بر اساس آمارهای رسمی اعلام‌شده از سوی منابع دولتی آمریکا، تا پیش از ظهر یکشنبه به‌وقت محلی حدود 125 هزار فرد مبتلا به ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده‌اند که از این تعداد، 2236 نفر جان باخته‌اند.

انتهای پیام/.+

[ad_2]

Source link