معرفی انواع سنتور

سنتور یک ساز محلی زهی است که اساساً در دو نوع مختلف وجود دارد: سنتور چکش دار – که سیم هایی روی تخته صوتی با شکل ذوزنقه ای کشیده شده است ، عموماً روی پایه ایستاده ، زاویه دار در مقابل نوازنده ای که با دو سیم به تار می زند. چکش های کوچکی به نام پتک و سنتور اپالاچی – که اغلب به عنوان سنتور کوهستانی نامیده می شود ، نسخه باریک تری از ساز خانواده زیتون است که دارای سه تا پنج سیم با یک تابلوی انگشتی است که در نوازنده ای که آن را با صدای بلند می نوازد ، نگه داشته می شود. یک چوب کوچک ، که گاهی اوقات به عنوان پرز یا مضراب نامیده می شود ، با دست راست در حالی که آکوردها یا ملودی را با دست چپ کنترل می کند.

https://www.bestreview.ir/best-dulcimer-brands

سازهای سنتر یکی از آسان ترین سازها برای یادگیری نحوه نواختن محسوب می شوند ، که برای مبتدیان و کودکانی که مایل به نواختن ساز هستند ایده آل است. علاوه بر این ، آنها همچنین نسبتاً کامل هستند ، بنابراین می توان آنها را تقریباً در هر مکان و در هر زمان بازی کرد. در واقع ، بسیاری از مردم صداهای ملایم خود را به قرار گرفتن در فضایی آرامش بخش تشبیه می کنند و این امر آنها را برای آرامش شخصی بازیکن ، ایجاد محیط آرامش بخش برای شنوندگان یا هر دو مناسب می سازد.

 

مقدمه و تاریخ سنتور

چیزی که باعث می شود سنتورها به این راحتی اجرا شود این است که به طور کلی فقط سه یا چهار سیم برای هماهنگی دارند ، به جای شش ، هشت یا حتی دوازده. علاوه بر این ، این تارها معمولاً با یک آکورد باز تنظیم می شوند و این امکان را می دهد که فقط با زدن تمام تارها ، صدایی زیبا و دلپذیر به دست آورید. علاوه بر این ، ملودی های ساده را می توان به راحتی انتخاب کرد ، در حالی که فقط یک سیم را برای ملودی انگشت می گذارید و از سیم های دیگر برای ایجاد هماهنگی هواپیمای بدون سرنشین استفاده می کنید.

 

یکی دیگر از دلایلی که آنها می توانند به راحتی بازی کنند این است که دارای فرتی مانند بانجو و گیتار هستند بنابراین قرار دادن دقیق انگشتان ضروری نیست. یک سوت ساده می تواند صدای دلخواه را تولید کند ، زیرا سنتور با نوک تیز یا تخت پخش نمی شود ، اما در عوض همه “کلیدهای سفید” یا مقیاس دیاتونیک ، انتخاب آهنگهای محلی را تقریبا بدون زحمت آسان می کند.

 

نواختن صاف جلوی بازیکن ، چه در یک دور ، چه روی میز ، یا روی زمین ، آسان است زیرا بازیکن می تواند انگشتان دست و کلیدهایش را ببیند و بنابراین قادر است آنچه را که است ببیند. در حال انجام. بسیاری از دانشجویان موسیقی اظهار داشته اند که هرگز قبل از امتحان این ساز تار موسیقی ، به این سرعت روی یک ساز موسیقی ننوشته بودند.

 

اگر از خود می پرسید که آیا سن خاصی وجود دارد که برای انتخاب سنتور مناسب تر باشد ، سن مناسبی از سن دیگر وجود ندارد. اکثر سنتورها آنقدر محکم ساخته شده اند که حتی کودکان خردسال نمی توانند به آنها صدمه بزنند و تا زمانی که کودک زیر نظر است ، هیچ چیزی در ساز نمی تواند به کودک آسیب برساند.

 

هنگامی که کودک به سه یا چهار سالگی می رسد ، باید بتواند با انگشتانش یا با یک تیک تکان بخورد ، یا با استفاده از چوب چوب برای بازی با تارها بازی کند. با آموزش بیمار ، می توان به کودکان چهار تا هفت ساله نواختن آهنگهای ساده را آموزش داد در حالی که کودکان بزرگتر از اینکه بفهمند می توانند بلافاصله آهنگی را اجرا کنند ، شگفت زده خواهند شد. با این حال ، با توجه به همه این موارد ، به طور کلی ، سن توصیه شده هشت سال به بالا است.

 

نکته دیگری که در مورد خرید سنتور باید به آن توجه کنید هزینه است. از نظر سازهای موسیقی ، سنتور یکی از ارزان ترین است. سازهای با کیفیت خوب و تمام چوب ساخته شده به طور کلی بین صد دلار قیمت دارند. علاوه بر این ، در واقع می توانید دستورالعمل هایی را برای ساختن ساز ناهموار مبتدیان که دارای صدای خوب و قیمت حتی پایین تر از آنچه قبلاً گفته شده است ، پیدا کنید ، بنابراین اگر علاقمند به یادگیری نواختن هستید ، همه گزینه ها را بررسی کنید. سنتور