معایب و مزایای جراحی چاقی

 بیماری‌ های قلبی : چاقی یکی از عوامل بسیار مهمی در ایجاد بسیاری از بیماری‌ ها است افرادی که دچار چاقی مفرط هستند معمولاً با بیماری‌ های قلبی دست‌ و پنجه نرم می‌ کنند و بعد از بهبودی وضعیت چاقی فرد می‌توانیم امید به درمان و راه‌ حل‌ هایی برای درمان بیماری‌ هایی مانند بیماری‌ های قلبی داشته باشید.

پس جراحی چاقی و عمل اسلیو در این مورد بسیار مفید است.

فشار خون بالا : از دیگر بیماری‌ هایی که می‌ توانید بعد از انجام جراحی چاقی برای درمان آنها اقدام کنید بیماری فشار خون بالا است. افرادی که دچار چاقی هستند معمولاً با فشار خون بالا و بیماری‌ های قلبی دست‌ و پنجه نرم می‌ کند و بعد از کنترل وضعیت چاقی فرد و اصلاحیاتی که در روی برنامه غذایی وی پیاده می‌ شود می‌ توانیم به بهبود درمان به بهبود بیماری فشار خون فرد امید داشته باشیم.

دیابت نوع ۲ : هیچگاه چاقی را دست‌کم نگیرید زیرا زمینه‌ ساز بسیاری از بیماری‌ های خطرناکی است که می‌ تواند جان افراد را تهدید کند. یکی از بیماری‌ هایی که فرد ممکن است به آنان مطلع شود دیابت نوع دو است که باید هر چه سریع‌ تر به درمان و کنترل آن بپردازید. یکی از راه‌ های درمان دیابت نوع دو کنترل چاقی و کالری‌ هایی است که فرد به‌ صورت روزانه دریافت می‌کند با این تفاسیر انجام جراحی‌ های چاقی و یک روش ایده‌ آل برای کنترل بیماری دیابت نوع ۲ می‌ باشد.

 

انواع جراحی‌ های چاقی هستند ؟

همان‌ طور که گفتیم جراحی‌ های چاقی و روش‌ های بسیاری انجام می‌شود و امروزه روز به دلیل استفاده از متدهای جدیدتری این روش‌ ها دست‌ خوش تغییرات بسیاری شده‌ اند در ادامه به توضیح کوتاهی درباره هر یک از روش‌ های جراحی چاقی می‌پردازیم با ما همراه باشید.

اسلیو معده : اسلیو معده یکی از پرطرفدارترین روش‌ های لاغری است که در این بخش در این روش بخش اعظمی از معده برداشته خواهد شد و فرد غذای کمتری را دریافت می‌کند. از این‌ رو به دلیل حجم جدید و حجم کم معده هورمون گرسنگی کمتری تولید خواهد شد در نتیجه فرد و سرعت بیشتری وزن کم خواهد کرد.

 

بای‌ پس معده : یکی دیگر از روش‌ های انجام جراحی چاقی عمل بای‌ پس معده است که این عمل معده و روده فرد را دچار تغییرات خواهد کرد. در این عمل معده تقسیم‌ شده و بخش کوچکی و فوقانی معده را به بخش کوچکی از روده متصل خواهند کرد. تا مواد غذایی از این طریق به سرعت حذف شوند بیمار در این روش به دو دلیل وزن کم می‌کند اول به دلیل کوچکتر شدن حجم معده و سپس به دلیل دستکاری روده مواد غذایی کمتری را جذب بدن خود خواهد کرد.

حلقه گذاری معده : یکی از بهترین روش‌ های لاغری حلقه گذاری معده است در طی این عمل حلقه‌ ای به‌ دور معده قرار خواهد گرفت و کیسه کوچکی در قسمت فوقانی معده جای‌ گذاری خواهد شد که در نتیجه این عمل فرد زودتر احساس سیری می‌کند و دست از غذا خوردن می‌کشد. این عمل یک روشی غیر تهاجمی است و تغییراتی که بر روی معده اعمال می‌شود می‌ تواند با توجه به شرایط فرد به حالت قبل برگشته در نتیجه معده دستخوش تغییرات کلی نخواهد شد.

 

جمع بندی مطلب

در این مطلب مفصلا درباره جراحی های لاغری و این موضوع که جراحی های لاغری چیستند با شما صحبت کردیم. جراحی های لاغری این روزها بیشتر جنبه درمانی دارد. زیرا ممکن است افراد به دلیل اضافه وزن بسیار ممکن است با بیماری های مختلفی درگیر باشند که به همین دلیل انجام روش های لاغری میتواند درمان بیماری ها و اضافه وزن فرد را کنترل کند. از این رو تمایل به جراحی های لاغری نیز افزایش پیدا کرده و افراد بسیاری سالانه توسط این روش ها وزن اضافی خود را کاهش خواهند داد. امیدواریم از این مطلب نهایت استفاده را برده باشید.