معاون وزیر خارجه: مراودات تجاری ایران با کشورهای همسایه افزایش می‌یابد- اخبار اردبیل – اخبار استانها تسنیم

[ad_1]

به گزارش  خبرگزاری تسنیم از اردبیل، غلامرضا انصاری ظهر امروز در  جلسه گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان اردبیل اظهار داشت: ظرفیت‌های مرزی کشور فرصتی برای افزایش صادرات محسوب می‌شود که به همین منظور 47 درصد صادرات ایران نیز مربوط به کشورهای همسایه است و در این زمینه استان‌های مرزی ظرفیت‌های بسیاری در این زمینه دارند.

وی با اشاره به این که خوشبختانه در حوزه صادرات شاهد دستاوردهای مثبت و شرایط قابل قبولی هستیم بیان کرد: باید تلاش خود را برای توسعه صادرات و نیز استفاده از فرصت‌های موجود در این زمینه به‌کارگیریم و رشد مثبت صادرات را رقم بزنیم.

معاوندیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه گفت: افزایش مراودات تجاری با کشورهای همسایه به عنوان یک اولویت اساسی و مهم برای توسعه اقتصادی کشور است که در این زمینه در راستای توسعه محصولات صادراتی در اردبیل بخش کشاورزی بسیار حائز اهمیت است.

انصاری تصریح کرد: مبنای تولید بیشتر مربوط به توسعه صادرات است که در این زمینه باید حمایت‌های لازم و همه‌جانبه مبنای کار قرار گیرد تا بتوانیم با توسعه بازارهای کشور در راستای استفاده از این ظرفیت‌ها موانع صادراتی را پشت سر گذاشته و به اهداف خود در توسعه اقتصاد جامه عمل بپوشانیم.

وی اظهار کرد: رفع مشکلات سرمایه‌گذاران بخش صادرات نیز بسیار حائز اهمیت و اساسی است که درصدد هستیم با استفاده از فرصت‌های صادراتی استان به توسعه استان دست یابیم و اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهیم.

انتهای پیام/132/ ع

[ad_2]

Source link