معاون وزیر بهداشت: مشهد در وضعیت بحران ابتلا به کرونا قرار دارد / مردم ‌به هیچ عنوان به این شهر سفر نکنند‌- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، ایرج حریرچی امشب در حاشیه سفر به مشهد اظهار داشت: خراسان رضوی جزو استان‌های قرمز کرونا در کشور است و در یک ماه اخیر افزایش 300 درصدی موارد بستری‌شدگان را شاهد بودیم که بسیار خطرناک است.

معاون کل وزیر بهداشت افزود: براساس تصمیمات اتخاذ شده نماینده ویژه وزیر بهداشت و پنج تن از مدیران ارشد وزارت بهداشت در مشهد مستقر خواهند شد.

حریرچی تاکید کرد: 20 درصد ابتلاهای جدید مربوط به مسافران است و اکیدا درخواست داریم مردم به مشهد سفر نکنند و در عید قربان نیز از قربانی کردن پرهیز و به جای گوشت جیره خشک توزیع کنند.

20 درصد از بیماران بستری در مراکز درمانی مشهد غیر بومی هستند

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، حریرچی همچنین در نشست با معاونین درمان و بهداشت و جمعی از مدیران دانشگاه علوم پزشکی مشهد‌ با تاکید بر پیوستن تمامی هموطنان به پویش و جنبش مردمی استفاده از ماسک تصریح کرد: تمامی مردم نوعدوست کشورمان می توانند در این شرایط با نذر ماسک گامی موثر در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور بردارند. 

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اعیاد و مناسبت های مذهبی پیش رو اظهار کرد: در شرایط فعلی مردم کشورمان می توانند نذورات خود را به تامین و توزیع ماسک اختصاص دهند. 

‌حریرچی با بیان اینکه بسیاری از مردم کشورمان در آستانه عید قربان اقدام به قربانی کردن می کنند از تمامی هموطنان خواست در سال جاری نذورات خود را به صورت خشک در میان نیازمندان توزیع کنند. 

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص تامین دستگاه های سی تی اسکن اظهار کرد: در حال حاضر کمبود دستگاه سی تی  اسکن به یک مشکل جهانی تبدیل شده است اما علیرغم کمبودها و مشکلات ناشی از تحریم، تعدادی دستگاه سی تی اسکن، تامین و در مناطق مختلف کشور توزیع شده است و تلاش می شود کمبودهای دیگر نیز در اسرع وقت مرتفع شود. 

‌حریرچی در خصوص تامین دستگاه اکسیژن ساز اظهار کرد: دستگاه اکسیژن یک ضرورت مهم است و خوشبختانه در حال حاضر کشورمان در زمینه تولید دستگاه اکسیژن ساز به خود کفایی رسیده است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد. 

وی تصریح کرد: وزارت بهداشت به عنوان مهمترین خریدار تولیدات شرکت های دانش بنیان محسوب می شود و هر وسیله و تجهیزات پزشکی که برابر با استانداردهای لازم باشد از طریق این شرکت ها تامین و واردات نمونه مشابه آن به کشور قطع می شود. 

انتهای پیام/ش‌

[ad_2]

Source link