مصاحبه|کارشناس عراقی: علت اصلی تاخیر در تشکیل کابینه جدید/ برگزاری انتخاباتی سالم ماموریت اصلی الکاظمی است- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

«طارق حرب» کارشناس حقوقی عراقی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم درباره روند تشکیل دولت آینده عراق تصریح کرد: مسئله تشکیل دولت بستگی به یک سری تحولات و روند اشکال تراشی‌ها، موافقت‌ها و مخالفت‌ها درباره آن دارد. این مسئله هم چیز جدیدی نیست و در خصوص علاوی و الزرفی نیز شاهد آن بودیم.

وی با بیان اینکه« مانع تراشی در فرایند سیاسی به خاطر مسائلی  واقعا ساده است» افزود: متاسفانه برخی اوقات اختلافات درباره مسائلی ساده و نه مسائل مهم و بزرگ است. یعنی درباره مسائل مربوط به سیاست کشور یا ملت نیست بلکه درباره پست‌های وزارتی است.

این کارشناس حقوقی با بیان اینکه هنوز ذهن‌ها به پختگی و بلوغ سیاسی در عراق نرسیده است، گفت: عمر دولت جدید یک سال و برای اهداف مشخصی خواهد بود.

طارق حرف درباره چالش های پیش روی الکاظمی در صورت رای اعتماد به کابینه اش در پارلمان عراق اظهار داشت: الکاظمی با چالش‌های اقتصادی و بهداشتی به ویژه در سایه شیوع کرونا روبرو خواهد شد. الکاظمی شخصیتی مقبول است. او بیشتر هر فرد دیگری مورد قبول است. معتقدم که الکاظمی در مسیر به مراتب بهتری از عادل عبدالمهدی حرکت خواهد کرد.

وی گفت: ماموریت اصلی الکاظمی برگزاری انتخابات است. او ارتباطی با فساد مالی و اداری و بحران‌ها و خدمات رسانی ندارد بلکه برای تهیه مقدمات برگزاری انتخابات، برگزیده شده است. او باید انتخاباتی عادلانه و سالم برگزار کند.

طارق حرب درباره اهداف آمریکا از مذاکره راهبردی با عراق اظهار داشت: کلمه ای نیست که بتوان با آن آمریکا را توصیف کرد..آمریکا اکثر پایگاههای خود در عراق را بسته است و فقط دو پایگاه عین الاسد در استان الانبار و حریر در منطقه کردستان عراق را در اختیار دارد.

وی افزود: “درباره این موضوع بحث و گفت‌وگو خواهد شد. مذاکره کننده عراقی باید روی این امر تمرکز کند که هیچ یک از نظامیان یا خودروها یا هواپیماهای آمریکایی بدون کسب موافقت عراقی‌ها دست به تحرکی نزنند. وقتی آمریکا خواهان مذاکره است، بدنبال چیزی می‌گردد و در نتیجه ممکن است به نتیجه‌ای برسد”.

انتهای پیام/

 

[ad_2]

Source link