مزارع تجهیزات پزشکی

مزارع تجهیزات پزشکی: سه دلیل از مشکل – و چگونه Blockchain می تواند کمک کند

تجهیزات پزشکی مانند پالس اکسیمترها ، مانیتورهای ECG ، دستگاه های بیهوشی و کنسانتره های اکسیژن برای تشخیص و معالجه بیماران ضروری هستند. متأسفانه ، اکثر این تجهیزات پزشکی نجات دهنده در کشورهای کم درآمد استفاده نشده است. این تجهیزات در راهروها و کمد بیمارستان های کمبود منابع – که اغلب از آنها به عنوان قبرستان تجهیزات یاد می شود – بیکار است. این امر عمدتاً ناشی از عدم هماهنگی و ناکارآمدی کمکهای مالی است. در این مجموعه وبلاگ ، من بررسی می کنم که چگونه یک سکوی اهدای تجهیزات پزشکی مبتنی بر blockchain ممکن است بر این ناکارآمدیها غلبه کند.

از سال 1997 تا 2001 ، بانک جهانی 1.5 میلیارد دلار در دستگاههای پزشکی سرمایه گذاری کرده است ، اما نمونه هایی را پیدا کرده است که 30 درصد تجهیزات پیشرفته در کشورهایی که آنها را دریافت کرده اند بی استفاده مانده اند. در برخی از کشورها ، به میزان 80 درصد تجهیزات پزشکی اهدا می شود ، یا توسط اهدا کنندگان بین المللی یا دولت های خارجی تأمین می شود. این در حالی است که طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی (WHO) و منابع دیگر ، بین 40 تا 70 درصد تجهیزات از خدمات خارج است.

این یک مشکل جدید نیست. با گذشت سالها ، این گزارش به طور گسترده ای گزارش شده است ، از جمله در NextBillion. در سال 2018 ، یک گروه مشارکت عمومی خصوصی به رهبری آکادمی ملی علوم توصیه هایی را برای افزایش پایداری وسایل پزشکی در کشورهای کم درآمد منتشر کرد. در چهارمین مجمع جهانی WHO در مورد تجهیزات پزشکی ، که من یک سخنرانی کامل در مورد این موضوع ارائه کردم ، موضوعات سیستمی که منجر به گورستان های تجهیزات می شوند ، مورد توجه بسیاری از حاضران قرار گرفت. این موارد شامل اهداکنندگان در حمل و نقل تجهیزات نامناسب یا شکسته ، عدم تخصص در کشور اهدا شده برای نگهداری و تعمیر تجهیزات ، دسترسی ضعیف به لوازم و قطعات ، چالش های مربوط به هماهنگی بین اهدا کنندگان و عدم تأمین اعتبار هزینه کارکرد تجهیزات است.

مزارع تجهیزات پزشکی
مزارع تجهیزات پزشکی

blockchain را وارد کنید. Blockchain (که نباید با بیت کوین اشتباه گرفته شود) به عنوان یک فناوری انقلابی مورد استفاده قرار گرفته است ، و هیجان زیادی در مورد پتانسیل های آن وجود دارد. من نمی خواهم به جزئیات نحوه عملکرد blockchain در اینجا غرق شوم – منابع موجود در این لینک ها را برای توضیحات در مورد فناوری و کاربردهای توسعه جهانی آن بررسی کنید. کافی است بگوییم که در سطح بالایی ، blockchain این امکان را می دهد که هیچ یک از واحدهای اطلاعاتی در دسترس نباشند ، در حالی که می توانند داده های ضد انعطاف پذیر را تهیه کنند اما برای هر کسی که تأیید شده باشد ، در دسترس باشد. همچنین Blockchain از نشانه ها و قراردادهای هوشمند برای ایجاد و استخراج ارزش برای دارایی یا خدمات استفاده می کند. در نتیجه این مزایا ، موارد استفاده blockchain در مراقبت های بهداشتی ، املاک و مستغلات ، انرژی و امور خیریه مورد بررسی قرار می گیرد.

 

وقتی صحبت از گورستان های تجهیزات پزشکی می شود ، یک سکوی اهدای تجهیزات پزشکی مبتنی بر blockchain می تواند به این مشکل کمک کند. این امر می تواند اهدای تجهیزات پزشکی را کارآمدتر کند ، پایداری این تجهیزات را افزایش داده و کانال های جدیدی را برای ایجاد و استخراج ارزش اقتصادی و اجتماعی برای مشاغل باز کند. بیایید سه مشکل رایج در مورد سیستم اهدای تجهیزات فعلی پزشکی را بررسی کنیم ، و اینکه چگونه یک پلتفرم مبتنی بر blockchain می تواند کمک کند.

 

مشکل 1: کمک های پزشکی دارویی قطعه قطعه می شود

گروه های ذینفع چندگانه (به عنوان مثال تولید کنندگان تجهیزات پزشکی ، فروشندگان تجهیزات پزشکی ، سازمان های بازیابی تجهیزات پزشکی ، آژانس های واردات و صادرات دولت و غیره) در کمک های مالی تجهیزات پزشکی شرکت می کنند (به نقشه اکوسیستم زیر مراجعه کنید). آنها درک محدودی از نقش ها و فعالیت های یکدیگر دارند. این منجر به سردرگمی ، کپی تلاش و دریافت کنندگان تجهیزات پزشکی ناخواسته یا ناسازگار می شود. تصور کنید که باید پنج مدل مختلف از دستگاه های سونوگرافی را کار کنید و نگهداری کنید ، جایی که هر مدل رابط کاربری متفاوتی دارد و از یک نوع کاوشگر منحصر به فرد استفاده می کند. نگهداری از تجهیزات ناشایست برای ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی بدون منبع تقریباً غیرممکن است.

 

راه حل: Blockchain می تواند تمام سهامداران اهدای تجهیزات پزشکی را گرد هم آورد. ذینفعان می توانند از طریق یک بستر مبتنی بر blockchain ، به درخواست های تجهیزات پزشکی ، حمل و نقل و فعالیت های اهدای عضو دسترسی پیدا کنند. ذینفعان می توانند از این اطلاعات برای هماهنگی با یکدیگر استفاده کنند ، منابع خود را برای کاهش تکرارها جمع کنند و تلاشهای خود را به مناطقی که از آنها حمایت نشده اند منحرف کنند. علاوه بر این ، از آنجا که هیچ نهاد شناخته شده ای در سطح جهانی وجود ندارد که کمک های مالی تجهیزات پزشکی را تنظیم کند ، blockchain می تواند این ذینفعان را قادر سازد که بصورت ارگانیک یک کنسرسیوم غیرمتمرکز تشکیل دهند و به شرکت کنندگان اجازه دهد خود تنظیم کنند. با ایجاد شفافیت و پاسخگویی ، چنین بسترهایی می تواند فعالیت ذینفعان در اکوسیستم را بدون نیاز به یک مقام مرکزی عملیاتی کند. این هماهنگی به تنهایی می تواند زنجیره تأمین اهدای تجهیزات پزشکی را تا حد زیادی بهبود بخشد.

اکوسیستم اهدای تجهیزات پزشکی (منبع: کامپتون و همکاران ، آکادمی ملی پزشکی ، 2018)

 

 

 

مشکل 2: تجهیزات پزشکی اهدا شده هر روز به صورت مغزی یا تزریق می شود

تجهیزات پزشکی اهدا شده می توانند جدید باشند ، اما اغلب از آن استفاده می شود و از آن استفاده می شود. برای مشاهده انواع مختلف تجهیزات پزشکی لینک زیر را برسی بفرمایید.

 

https://www.berankard.com/product-category/%D8%AA%D8%AC%D9%87%DB%8C%D8%B2%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C/