مرگ 739 نفر از افراد مبتلا به کرونا در انگلیس طی 24 ساعت گذشته- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری اسکای‌نیوز، «مت هانکوک» وزیر بهداشت انگلیس روز جمعه اعلام کرد طی 24 ساعت گذشته 739 نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا (بیماری کووید-19) در این کشور جان باخته‌اند.

با احتساب آمارهای جدید وزارت بهداشت انگلیس، شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور اکنون به بیش از 27500 نفر رسیده است.

آماری که وزارت بهداشت انگلیس به‌عنوان آمار رسمی مرگ‌ومیر بر اثر کرونا در این کشور منتشر می‌کند، در واقع آمار مبتلایان فوت‌شده در بیمارستان‌ها است و به همین دلیل آمار واقعی مرگ‌ومیر بر اثر کرونا در انگلیس بسیار بیشتر از رقم اعلام‌شده از سوی وزارت بهداشت این کشور برآورد می‌شود.

هفته گذشته نشریه انگلیسی «فایننشال تایمز» با استناد به آمارهای دفتر ملی آمار انگلیس (ONS) فاش کرد که با احتساب بیمارانی که خارج از بیمارستان‌های این کشور بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته‌اند، شمار قربانیان ویروس کرونا در انگلیس به بیش از 41 هزار نفر می‌رسد؛ این رقم بیش از 2 برابر آمار رسمی اعلام‌شده از سوی مقامات بخش بهداشت و درمان انگلیس تا روز انتشار گزارش فایننشال تایمز (چهارشنبه 22 آوریل) بود.

بر اساس آمارهای رسمی، انگلیس در حال حاضر از لحاظ میزان مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به کرونا، پس از کشورهای آمریکا و ایتالیا در رتبه سوم جهان قرار دارد.

وزارت بهداشت انگلیس شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور را نیز 177 هزار نفر اعلام کرده است. طی 24 ساعت گذشته 6200 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در انگلیس گزارش شده است.

انتهای پیام/.

انتهای پیام/.

 

[ad_2]

Source link