مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های اروپا: کرونا هنوز به نقطه اوج خود نرسیده است- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از “دویچه وله” آلمان، مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های اروپا (ECDC) اعلام کرد که بحران کرونا هنوز نقطه اوج خود در این اتحادیه را بدست نیاورده است.

این نهاد اروپایی مستقر در استکهلم تاکید کرد با وجود نشانه هایی از کشورهایی مانند ایتالیا و اتریش مبنی بر اینکه تعداد مرگ و میرهای کرونایی در حال کاهش است، اما در حال حاضر هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه این بیماری به نقطه اوج خود در اتحادیه اروپا رسیده است وجود ندارد.

خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه در گزارشی با استناد به آمارهای تجمیعی منتشر شده از سوی نهادهای دولتی در کشورهای مختلف اروپایی اعلام کرد که شمار قربانیان ویروس کرونا در قاره اروپا از 60 هزار نفر فراتر رفته است.

بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده از سوی دولت‌های اروپایی، در حال حاضر ایتالیا با بیش از 17500 مورد مرگ‌ومیر بر اثر کرونا، در این زمینه رتبه اول را در بین کشورهای اروپایی به خود اختصاص داده است و کشورهای اسپانیا (حدود 14700 مورد مرگ‌ومیر) و فرانسه (بیش از 10300 مورد مرگ‌ومیر) در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

با احتساب این آمارها می‌توان گفت که بیش از 70 درصد از قربانیان ویروس کرونا در جهان ساکن کشورهای اروپایی بوده‌اند.

از لحاظ آمار ابتلا به ویروس کرونا نیز کشورهای اروپایی اسپانیا، ایتالیا، آلمان و فرانسه پس از آمریکا به ترتیب در رتبه‌های دوم تا پنجم جهان قرار گرفته‌اند. در این چهار کشور اروپایی مجموعاً بالغ بر 500 هزار مورد ابتلا به کرونا ثبت شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link