مخالفت احزاب اپوزیسیون هند با حذف تعالیم اسلامی و داستان تیپو سلطان از کتب درسی- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از دِ وایر، با مخالفت احزاب اپوزیسیون هند از جمله حزب کنگره موضوع حذف تعالیم اسلامی در کتب درسی پایه دهم ایالت کارناتاکا متوقف شد.

گزارش ها حاکی است مسئولین ایالت کارناتاکا هند ضمن استفاده ابزاری از ویروس کرونا قصد داشتند برای کم کردن حجم کتب درسی برخی موضوعات را حذف کنند.

در برنامه ریزی صورت گرفته توسط دولت هندوی این ایالت که برخی از بخش های که تعالیم اسلامی در آن بود و به خصوص داستان تیپو سلطان که به استعمار ستیزی علیه انگلیس پرداخته بود باید حذف می شد.

پس از رسانه‌ای شدن تصمیم دولت ایالت کارناتاکا احزاب اپوزیسیون و به خصوص مسلمانان ضمن واکنش علیه این تصمیم آن را تلاش برای مبارزه با اسلام دانستند.

با افزایش اعتراضات احزاب اپوزیسیون دولت ایالتی مجبور به عقب نشینی شد و از حذف آموزه های اسلامی در کتب درسی کلاس دهم خودداری کرد.

احزاب اپوزیسیون اعلام کردند: دولت هند و حزب بی جی پی قصد دارد اقلیت های مذهبی از جمله مسلمانان را تضعیف کند و به همین دلیل از ویروس کرونا سوءاستفاده ابزاری کرده است.

از سوی دیگر دولت هند مدعی شده است حذف این موضوعات از کتب درسی با مقاصد سیاسی همراه نبوده و صرفا برای کم کردن حجم کتاب های درسی این پیشنهاد داده شده است.

این درحالی است که اقدام علیه مسلمانان در یک سال گذشته به شدت افزایش یافته و دست افراط گرایان هندو نیز در کشتن و تعرض به مسلمانان بازتر شده است.

تنها در یک مورد و حین سفر ترامپ به هند در حمله هندوهای افراط گرا به مسلمانان بیش از 50 مسلمان کشته و 400 نفر دیگر زخمی شدند.

انتهای پیام/.

[ad_2]

Source link