محدودیت‌های کرونایی تا سال آینده با آلمانی‌ها همراه خواهد بود- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، “آرمین لاشت”، نخست وزیر ایالت نوردراین- وست فالن آلمان و از نامزدهای ریاست حزب دموکرات مسیحی و صدر اعظمی آینده آلمان در گفتگو با هفته نامه “اشپیگل” اعلام کرد که آلمان در بحران کرونا همچنان با یک مرحله طولانی انصراف از برخی اقدامات روبرو خواهد بود. به گفته وی همچنان محدودیت هایی مطمئنا تا پایان سال جاری میلادی و احتمالا فراتر از آن وجود خواهد داشت.

تا مدتها نمی توان به زندگی معمول بازگشت

این مقام آلمانی در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد: مطمئنا ما مدت طولانی نمی توانیم به زندگی سابق خود بازگردیم. فاصله گذاری و حفاظت در برابر این ویروس همچنان جزو قواعد و معیارهای زندگی روزمره ما باقی خواهد ماند.

آلمان به شدت تحت تاثیر ویروس کرونا قرار دارد. البته نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می دهد که ترس از ابتلا به ویروس کرونا در بین شهروندان آلمانی به شدت کاهش پیدا کرده است و بخصوص جوانان عواقب این ویروس برای سلامتی خود را دیگر خیلی بزرگ تصور نمی کنند.

جدیدترین آمار مبتلایان ومرگ کرونایی در آلمان

بر اساس آمارهای رسمی تا به حال در آلمان 138456 نفر به کرونا مبتلا شده و 4193 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

هشدار آلمان درباره بازگشت ملی گرایی به اروپا

دولت آلمان هم درباره بازگشت ملی گرایی در دوران بحران کرونا در اروپا هشدار داده و “استفان زایبرت”، سخنگوی دولت آلمان در این باره گفته است: من فکر می کنم این مسئله همیشه لازم است و این امر بخصوص در دوران بحران کرونا ضرورت دارد که به شهروندان نشان دهیم یک اقدام چندجانبه ، مشترک و مبتنی بر همبستگی در اروپا بهتر از بازگشت به ملی گرایی است.

استفاده از ماسک در ایالت زاکسن آلمان اجباری می شود

بر اساس خبرهای منتشر شده ایالت زاکسن آلمان به عنوان اولین ایالت این کشور استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی و خرده فروشی های محلی را اجباری کرده است. این قاعده از روز دوشنبه باید در این ایالت آلمان اجرایی شود. نخست وزیر این ایالت آلمان پوشش دهان و بینی با شال و دستمال را هم مناسب دانسته است.

چگونه کرونا خواب را بر مقام اقتصادی آلمان حرام کرده است

شیوع کرونا در آلمان وضعیت اقتصادی این کشور را هم به شدت تحت تاثیر قرار داده است. “کلمنت فوئست”، رئیس انستیتو اقتصادی ایفوی آلمان اعلام کرده که بحران کرونا خواب شب را از وی ربوده است. وی در گفتگویی با نشریه فوکوس آلمان اظهار داشته است :این بحران همه آنچه که من تابه حال تجربه کرده ام را تحت الشعاع قرار داه است. من اغلب تا ساعت 5 صبح بیدارم و این بحران خواب را از من ربوده است.

وی بحران اقتصادی حاصل از کرونا را متفاوت با بحران اقتصادی سال 2008 و 2009 دانسته و گفت: در بحران مالی سال 2009 بانک های مرکزی با چاپ پول می توانستند اوضاع را آرام کنند. اما این بحران را تنها با پول نمی توان نابود کرد و تنها با دانش مثلا تولید واکسن می توان بر آن غلبه کرد.

وی افزود: ما احتمالا تا بهار آینده با این بیماری درگیر خواهیم بود و امیدوارم که واکسنی برای آن تولید شود.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link