محدودیتی برای استفاده از امکانات ارتش در مبارزه با ویروس کرونا وجود ندارد + فیلم- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

امیر دریادار دوم ستاد مجتبی محمدی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در بندرعباس اظهار داشت: امسال 29 فروردین روز ارتش به واسطه شیوع بیماری کرونا در سطح کشور بر اساس تصمیمات اتخاذ شده سلسله مراتب فرماندهی ارتش به جای رژه نیروهای مسلح، رژه ساز و برگ نظامی در قالب رژه خدمت انجام می‌شود. 

وی افزود: رژه خدمت‌رسانی به ملت در شهرهایی که نیروهای ارتش در آنجا مستقر هستند انجام می‌شود که نیروهای ارتش مستقر در استان هرمزگان شامل نیروی دریایی ارتش، نیروی هوایی ارتش و پدافند هوایی ارتش رژه ای را تحت عنوان رژه خدمت آغاز می‌کنند. 

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش بیان کرد: در این رژه از امکانات در اختیار نیروها، امکانات جنگ نوین، امکانات خودرویی، تسلیحاتی و تجهیزاتی برای مبارزه با آلودگی استفاده می‌شود تا بتوان معابر مختلف شهر را ضدعفونی کنند.

وی عنوان کرد: بخشی از تجهیزات بهداشتی که مازاد بر نیاز نیروهای نظامی است مانند ماسک نیز در بین مردم به رایگان توزیع می‌شود. 

محمدی تصریح کرد: کادرهای درمانی ارتش نیز از امروز با حضور در مناطق محروم خدمات درمانی و بهداشتی رایگان ارائه خواهند کرد و از طرفی بخش درمانی ارتش در هرمزگان با ایجاد یک نقاهتگاه صد تخت خوابه پذیرای بیماران کرونایی ترخیص شده از بیمارستان‌ها است تا مراحل مراقبت نهایی‌شان را زیر نظر کادر درمانی ارتش سپری کنند.

ارشد نظامی ارتش در هرمزگان خاطرنشان کرد: علیرغم رژه خدمت از امروز رزمایش همدلی و کمک مومنانه که دستور و فرمان فرمانده معظم کل قوا است توسط ارتش انجام می‌شود.

در ادامه مصاحبه خبرگزاری تسنیم با فرمانده منطقه یکم امامت نداجا را مشاهده خواهید کرد:

گزارشگران: علی ستاری و فاطمه رستخیز 

انتهای پیام/865

[ad_2]

Source link