مجله فرهنگی تسنیم| بیرنگ: در شبکه نمایش خانگی سلیقه مخاطب را با نیازش اشتباه گرفته‌ایم/ الهی: سینما و نمایش خانگی می‌توانند ابزاری برای پول‌شویی باشند+ فیلم- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، دومین بخش از قسمت سوم مجله فرهنگی تسنیم با موضوع «آسیب‌شناسی سریال‌های شبکه نمایش خانگی» با حضور بیژن بیرنگ(نویسنده و کارگردان)، سعید الهی (کارشناس و منتقد سینما) و کیوان امجدیان (مجری ــ کارشناس) منتشر شد.

در این میزگرد، بیژن بیرنگ نویسنده و کارگردان سینما، تلویزیون و شبکه نمایش خانگی ضمن تأکید بر لزوم شناخت نیاز جامعه از سوی نویسندگان و کارگردانان حوزه شبکه نمایش خانگی، گفت: ضروری است که نیاز جامعه و مخاطب را بشناسیم و بر مبنای نیاز مخاطب، دست به ساخت فیلم و سریال بزنیم.

وی ادامه داد: در همه جای دنیا، مجموعه نیازهای مخاطب طی 10 سال آینده را شناسایی و متناسب با آن نیازها نسبت به تولید آثار سینمایی و تلویزیونی اقدام می‌کنند، اما ما در کشورمان از چنین اصلی تبعیت نمی‌کنیم.

بیرنگ تصریح کرد: ما همواره در پی سلیقه مردمیم و اساساً سلیقه مخاطب را با نیازهایش اشتباه گرفته‌ایم؛ در چنین شرایطی طبیعی است که نتوانیم پاسخگوی نیاز مخاطبانمان باشیم.

در بخش دیگری از این میزگرد، سعید الهی کارشناس و منتقد سینما با اشاره به بحث پول‌شویی در شبکه نمایش خانگی گفت: شبکه نمایش خانگی و سینما می‌توانند ابزاری برای پول‌شویی باشند؛ با وجود این، باید مراقب بود که امنیت سرمایه‌گذاری در فضای فرهنگ و هنر کمرنگ نشود.

وی تصریح کرد: مدیران فرهنگی ما باید نقش حاکمیتی خود را نسبت به شبکه نمایش خانگی به درستی ایفا و سازوکارهای نظارتی را مجدداً مورد بازنگری قرار دهند؛ اگر دوستانی که در این حوزه مسئولیت دارند، با جدیت به شبکه نمایش خانگی ورود نکنند، شرایط کنونی تغییری نخواهد کرد.

شبکه نمایش خانگی , سینما , + فیلم ,

در ادامه، مشروح بخش دوم و پایانی این برنامه را که در قالب سومین قسمت از مجله فرهنگی «تسنیم» منتشر شده است، مشاهده می‌کنید:

 

شبکه نمایش خانگی , سینما , + فیلم ,

 

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link