ماموستا رستمی: امام حسین(ع) اسوه اخلاق، کرامت، سخاوت و الگوی جامعه بشریت است- اخبار کردستان – اخبار استانها تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سنندج با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تسلیت فرارسیدن ماه محرم اظهار داشت: حقاً و انصافاً تلاش‌ها و اقدامات فرهنگی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در کردستان جای قدردانی دارد.

وی با بیان اینکه 700 روایت و آیه درباره فریضه الهی امر به معروف آمده است، گفت: امر به معروف و نهی از منکر فقط به زبان نیست بلکه به اعمال، رفتار و اخلاق و به درک نیازمندان و دستگیری فقرا است؛ بنابراین باید همواره در جهت ترویج این فریضه الهی در جامعه تلاش کنیم.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه سنندج با بیان اینکه محرم؛ ماه حرمت، ایثار، از خودگذشتگی، پاسداری از حرمت انسان، حریم ایمان و حصار قرآن است، تصریح کرد: همه مسلمانان و انسان‌های باایمان در این ایام داغدار و هیچ‌گاه این واقعه تلخ و فاجعه‌ بزرگ را فراموش نکرده و این رخداد تاریخی را لازمه بیدار شدن و آگاه شدن امت اسلامی می‌دانند.

وی با ذکر اینکه  امام حسین(ع) اسوه اخلاق، کرامت، شرافت، سخاوت و الگوی جامعه بشریت است، خاطرنشان کرد: فلسفه قیام امام حسین(ع) امر به معروف و نهی از منکر بوده و باید همه ما مسلمانان ادامه دهنده راه اهل‌بیت(ع) و ترویج‌دهنده این فریضه الهی در جامعه باشیم.

ماموستا رستمی با یادآوری اینکه مردم استان کردستان محب اهل‌بیت(ع) هستند؛ افزود: همه خانواده‌های کردستانی یکی یا بیشتر از فرزندان خود را با نام یکی از اهل‌بیت(ع) نام‌گذاری کرده و این نشان از عشق و علاقه وافر مردمان این دیار به این مکتب است.

وی با بیان اینکه بزرگان اهل‌سنت در مورد علاقه و محبت به امام حسین(ع) اشعار زیادی سروده‌اند، اظهار کرد: روز عاشورا چنان اهمیتی دارد که اگر کسی در این روز با مردم رفتار خوبی داشته باشد، خداوند همه سال را برای او خیر و برکت محسوب می‌کند.

امام جمعه سنندج در پایان خطبه‌های خود پیمان بستن با رژیم کودک‌کش و خونریز صهیونیستی را محکوم کرد و یادآور شد: دشمنان دنبال خون ریختن مسلمانان بی‌گناه هستند، هرکشوری که با این صهیونیست‌ها دوستی و ارتباط داشته باشد، در قلب مسلمانان هیچ جایگاهی نخواهند داشت.

انتهای پیام/484/ ع

[ad_2]

Source link