لیبی|فرودگاه طرابلس از دست نیروهای «حفتر» آزاد شد- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیاالیوم، «محمد قنونو» سخنگوی نیروهای دولت الوفاق لیبی گفت که این نیروها فرودگاه بین المللی طرابلس را کاملا آزاد کردند.

 ارتش لیبی وابسته به دولت الوفاق امروز چهارشنبه از آغاز عملیات آزادسازی فرودگاه طرابلس از دست نیروهای خلیفه حفتر فرمانده شبه نظامیان لیبیایی خبر داد.

«محمد قنونو» سخنگوی عملیات موسوم به آتشفشان خشم دولت الوفاق لیبی گفت: نیروهای ما  دو روز قبل موفق شدند فرودگاه طرابلس را محاصره کنند.

فرودگاه بین المللی طرابلس در فاصله 27 کیلومتری این شهر و در منطقه “قصر بن غشیر” واقع شده است. این فرودگاه از سال 2014 میلادی به دلیل خسارت‌های ناشی از درگیری‌ها در آن زمان تعطیل و پرواز هواپیماها به فرودگاه بین المللی معیتیقه منتقل شد.

نیروهای شرق لیبی، موسوم به “ارتش ملی لیبی” تحت فرماندهی ژنرال “خلیفه حفتر” در آوریل 2019 عملیات نظامی برای اشغال پایتخت را که مقر نیروهای دولت وفاق ملی است، آغاز کردند.

نیروهای دولت وفاق ملی، که از مشروعیت در نزد جامعه جهانی برخوردار است، طی هفته‌های اخیر با پشتیبانی ترکیه کنترل برخی مناطق در شمال شرقی لیبی را در دست گرفته‌اند ولی ارتش ملی لیبی، که از سوی امارات، مصر و روسیه حمایت می‌شود، روز گذشته از سیطره بر برخی مناطق خبر داد.

تلاش های بین المللی برای برقراری آتش بس بین طرف های درگیر تاکنون نتیجه ای نداشته است.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link