لرستان| اهالی روستای سیل‌زده “ملاوی” پلدختر زمین مسکونی دریافت می‌کنند- اخبار لرستان – اخبار استانها تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، مسعود رضایی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی پلدختر که در سالن جلسات شهدای فرمانداری برگزار شد، با بیان اینکه “براساس مصوبه‌ای که در جلسه هفته گذشته داشتیم در اراضی روستای سراب حمام زمین در اختیار اهالی ملاوی قرار می‌گیرد” اظهار داشت: در روستای سراب حمام اراضی تفکیک و آماده شده که اهالی ملاوی می‌توانند از هفته آینده به بنیاد مسکن شهرستان مراجعه کرده و افرادی که اسمشان در سامانه ثبت و سابقه دارند برای دریافت زمین و ساخت مسکن تشکیل پرونده دهند. 

وی با بیان اینکه “قسمتی از دایک حفاظتی روستای چم مهر معارض دارد که قرار شد با همکاری فرمانداری رفع تعارض انجام گیرد” افزود: افرادی که در سایت چهار هکتاری شهر پلدختر مستقر هستند برای تشکیل پرونده و نهایی شدن سند اراضی واگذار شده به مسکن و شهرسازی شهرستان پلدختر مراجعه کنند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان لرستان با اشاره به اینکه جداول گذاری و آسفالت قسمت‌هایی از سایت چهار هکتاری سیل‌زدگان پلدختر که ساخت وساز و زیرساخت انجام شده صورت گرفته است عنوان کرد:جهت تکمیل واحدهای مسکونی شهری شهر معمولان و پلدختر مساعدتی از طریق بانک سینا به سیل‌زدگان انجام می‌شود و متقاضیان واحدهای مسکونی که منازل آنها نیمه کاره است می‌توانند با ستادهای معین استان اصفهان و اردبیل برای تشکیل پرونده و دریافت تسهیلات مراجعه کنند.

وی بیان کرد: برخی سیل‌زدگان تسهیلات و وام‌های بلاعوض خود را دریافت کرده ولی به سبب زیاد بودن زیربنا هنوز نتوانستند منازل خود را تکمیل کنند.

رضایی با بیان اینکه “جداول سایت سیل‌زدگان شهر معمولان درست اجرا نشده که پیگیری‌های لازم برای اصلاح این جداول صورت گرفته و ستاد معین استان اردبیل باید آنها را اصلاح کند” گفت: تیرک‌های برق هم در سایت سیل‌زدگان معمولان به صورت یک‌نواخت اجرا نشده که باید جابه‌جا شود‌ که برای این کار بنیاد مسکن آمادگی دارد وسیله و مصالح در اختیار اداره برق قرار دهد تا تیرها را جابه‌جا کند.

وی تصریح کرد: 42 واحد مسکونی شهر معمولان در حریم رودخانه کشکان قرار ندارند ولی جایشان خطرناک است که مردم می‌گویند چون بقیه واحدها جابه‌جا شده نیاز است ما هم جابه‌جا شویم که فعلا این امکان وجود ندارد.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  استان لرستان خاطر نشان کرد: سیلاب فروردین ماه سال98 سیلی با دوره بازگشت 200ساله است و ما طبق قانون باید دوره 25 ساله را در نظر بگیریم.

انتهای پیام/646/س

[ad_2]

Source link