لبنان| عماد حب‌الله: نظام فاسد در تلاش برای بازگشت به قدرت است/ دولت استعفا نمی‌کند- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد «عماد حب‌الله» وزیر صنعت لبنان در واکنش به درخواست کسانی که خواستار استعفای دولت هستند در صفحه توییتری خود نوشت که نظام فاسد برای بازگشت به قدرت در سریع ترین زمان ممکن تلاش می‌کند و از اینکه فرصت را به دولت ما داد پشیمان است.

وی ادامه داد که آنها مدت‌هاست برای سرنگونی دولت تلاش می‌کنند تا به دوره سابق و فاسد خود برگردند. پشت شعارهای آزادی و حق٬ موجی از روحیه وابستگی به باطل وجود دارد.

این وزیر لبنانی در ادامه نوشت که این افراد شبانه‌روز برای کینه و نفرت‌افکنی در کشور تلاش می‌کنند٬ خداوند به لبنانی‌ها کمک کند.

عماد حب‌الله گفت افرادی که به دنبال استعفای دولت هستند می‌خواهند لبنان را به ناکجاآباد کشانده و زمینه مداخلات خارجی در کشور را فراهم کنند.

وزیر صنعت لبنان خاطرنشان کرد که مسئولیت ما این است که صدای لبنانی‌ها باشیم و هیچگاه از مسئولیت خود شانه خالی نمی‌کنیم. مقابله با فساد و انجام اصلاحات و افشای عاملان خون‌های ریخته شده٬ جزء مسئولیت‌های ماست.

وی در ادامه تاکید کرد که دولت استعفا نمی‌کند و ما با قدرت به کارمان ادامه می‌دهیم.

خیابان‌های بیروت از زمان انفجار مهیب در بندر این شهر که خسارتهای بی‌سابقه‌ مالی و جانی برای لبنانی‌ها داشت٬ شاهد صحنه‌های خشونت آمیز از حمله برخی به وزارتخانه‌‌ها و ساختمان‌های دولتی است.

این اتفاقات در حالی صوت می‌گیرد که پیش از این رسانه‌های لبنانی از برنامه‌ریزی گروه غربگرای این کشور و مخالف دولت جدید٬ برای تحریک مردم به منظور ریختن به خیابان‌ها خبر می‌دادند. همچنین تحرکات سفارت آمریکا در جریان این تظاهرات‌ها و حمایت از آنها دال بر مداخلات آشکار خارجی‌ها برای دامن زدن به اوضاع بحرانی لبنان و جلوگیری از انجام درست تحقیقات درباره انفجار بیروت است.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link