لبنان| حزب‌الله در صف اول حمایت از دولت و مردم در مقابله با کرونا- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه المنار «محمد رعد» رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان روز گذشته از مراکز آماده شده برای حمایت از مبتلایان به ویروس کرونا در «نبطیه» و آگاهی از تجهیزات و اقدامات اتخاذ شده در این زمینه بازدید کرد.

در این بازدید «احمد کحیل» شهردار نبطیه٬ «هشام حسن» مدیر هیئت بهداشت اسلامی و تعدادی از مسئولان حزب‌الله نیز حضور داشتند.

رعد طی این بازدید به روزنامه‌نگاران گفت که در راستای سرکشی و آگاهی از اقدامات انجام شده و نیز تجهیزات ضروری جهت مقابله با ویروس کرونا به این منطقه آمده‌ایم و به نظر می رسد که همه چیز به ویژه در بخش مربوط به بیماران کرونایی در بیمارستان دولتی «نبیه بری» مجهز است.

وی ادامه داد که می‌بینیم کشورهای اروپایی که مدعی حمایت از حقوق بشر هستند٬ اقتصاد را به زندگی و سلامت انسان ها ترجیح می‌دهند؛ در حالی که ما با کمترین امکانات جان و سلامت مردم را در اولویت قرار داده‌ایم. ما هرچه در توان داریم برای سلامت شهروندانمان انجام می‌دهیم و به امید خدا در این نبرد پیروز خواهیم شد.

رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت همچنین از مردم خواست تا همکاری لازم را با مسئولان مربوطه داشته و به رعایت توصیه‌‌ها و تصمیمات اتخاذ شده در خصوص مقابله با ویروس کرونا پایبند باشند.

وی در خصوص آماده‌سازی شرایط برای استقبال از مهاجرانی که امروز به لبنان بازمی‌گردند اظهار داشت که مقدمات لازم فراهم شده و هرآنچه که به این منظور ضروری است نیز آماده خواهد شد.

محمد رعد همچنین از مدیریت بیمارستان نبیه بری و کادر درمانی و پزشکی آن تشکر ویژه به عمل آورد.

پس از آن رعد همراه با هیئت خود به بیمارستان «الحکمه» که حزب‌الله آن را احداث و به عنوان مرکز قرنطینه تجهیز کرده است رفت.

وی همچنین با «خضر الحاج» رئیس سرویس دفاع مدنی در هیئت بهداشت اسلامی در جنوب نیز دیدار و درباره شرایط و تجهیزات مربوط به مقابله با ویروس کرونا در این منطقه با وی گفتگو کرد.

همچنین روز گذشته حزب‌الله در راستای کمک به نیازمندان در سایه شیوع کرونا در لبنان٬ بسته‌های مواد غذایی و ضروری برای بیش از هزار و دویست خانواده ارسال کرد.

حزب‌ الله لبنان , ویروس کرونا ,

حزب الله در یک ماه گذشته یک طرح اجتماعی برای کمک به خانواده های فقیر و نیازمند از جمله برای توزیع غذا و امکانات بهداشتی اجرا کرده است.

به جز این اقدامات، ‌نیروهای حزب الله لبنان به کمک نیروهای شهرداری، ‌ارتش و نیروهای دولت برای نظارت بر حسن اجرای مقررات قرنطینه خانگی پیوسته و با راه اندازی کمپین هایی برای آموزش و تشویق لبنانی ها برای رعایت مقررات قرنطینه، ‌مقادیر زیادی غذا و مواد خوراکی بین نیازمندان توزیع کرده اند.

حزب‌ الله لبنان , ویروس کرونا ,

حزب‌الله طی دو هفته اخیر ضمن یک برنامه گسترده که شامل 1500 پزشک٬ 3000 پرستار و امدادگر٬ 5000 کادر خدماتی بهداشتی و 15000 کادر خدماتی میدانی به اضافه اجاره تعداد قابل توجهی از بیمارستان‌های خصوصی و تجهیز آنها به دستگاه‌های تنفس مصنوعی و نیز سایر امکانات لازم بوده همچنان پیشتاز حمایت از دولت و ملت لبنان در مقابله با ویروس کرونا است.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link