لبنان| آیا انتخابات زودهنگام راه مناسبی برای عبور از بحران‌هاست؟- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المیادین «غسان جواد» روزنامه نگار لبنانی تاکید کرد که اظهارات «حسان دیاب» نخست وزیر لبنان تعجب برانگیز بوده و این اظهارات با هماهنگی رئیس جمهور و احزاب سیاسی لبنان نبوده است.

وی در ادامه تصریح کرد که شرایط کنونی برای برگزاری انتخابات زودهنگام مناسب نیست.

در همین راستا «طلال عتریسی» نویسنده امور منطقه‌ای نیز اظهار داشت که اظهارات حسان دیاب مبنی بر برگزاری انتخابات زودهنگام برای لبنان گامی به عقب بوده و به پیشبرد امور کشور کمکی نخواهد کرد. وی در ادامه افزود که برگزاری انتخابات پارلمانی بر اساس قانون فعلی، شرایط کنونی را تغییر نخواهد داد.

طلال عتریسی تاکید کرد که تحرکات عده‌ای در لبنان با هدف جلوگیری از باز شدن مسیر حمایت‌های بین المللی از این کشور، نشان می‌دهد که تظاهرات امروز در خیابان‌های لبنان بسیار ضعیف‌تر از تظاهرات 17 اکتبر است.

این نویسنده امور منطقه‌ای در ادامه افزود که تحرکات عده‌ای در خیابان‌های لبنان با هدف ممانعت از گشوده شدن مسیر حمایت‌های بین المللی از لبنان است.

طلال عتریسی خاطرنشان کرد که کشورها در کمک به لبنان تنها بر اساس بعد بشردوستانه عمل نمی‌کنند؛ درحالی‌که کمک های بین‌المللی بشردوستانه به لبنان یکی از دروازه‌های اساسی برای تحولات سیاسی لبنان به شمار می‌رود.

طلال که معتقد است «امائول ماکرون» رئیس جمهور فرانسه بدون اجازه آمریکا به لبنان سفر نمی‌کند، تاکید کرد که عجله برای شرکت در کنفرانس بین المللی برای حمایت از لبنان، نشانه بزرگی از رویکرد جدید بین المللی و عربی در قبال این کشور است.

عتریسی افزود که چشم‌انداز و مواضع تحرکات در لبنان به ویژه پس از حمله به وزارت‌خانه‌ها هنوز مشخص نیست.

«جو معکرون» تحلیلگر مرکز تحقیقات عرب با بیان وجود اختلافات جزئی در سیاست آمریکا و فرانسه نسبت به حزب‌الله نوشت که هم‌پیمانان ایالات متحده به طور غیرمستقیم در فاجعه انفجار بندر بیروت نقش دارند.

شب گذشته شماری از معترضان هم‌زمان با ورود به ساختمان وزارت خارجه، ساختمان‌های وزارت اقتصاد و وزارت محیط زیست در بیروت را نیز مورد حمله قرار داده‌اند و به آن خسارت وارد کردند. این گروهها همچنین با حمله به وزارتخانه‌های اقتصاد و محیط زیست، اسناد و پرونده‌ها را از بین بردند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link