قزوین| 5 هکتار از مراتع شهرستان بوئین زهرا در آتش سوخت- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، آتش‌سوزی در ناحیه‌ای بین روستاهای محمدآباد بوئین‌زهرا و شهرستانک خاکعلی در روز چهارشنبه 14 خرداد سبب شد تا به 5 هکتار از مراتع استان قزوین، آسیب جدی وارد شود.

قدرت‌الله مهدیخانی، مدیرکل سازمان مدیریت بحران استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین با بیان اینکه بیش از 90 درصد آتش‌سوزی‌ها منشأ خطای انسانی دارند، اظهار داشت: اتفاق روز گذشته در شهرستان بوئین زهرا با کمک ظرفیت سازمان‌های آتش‌نشانی قزوین، البرز و بوئین‌زهرا طرف 2 الی 3 ساعت مهار شد.

مدیرکل سازمان مدیریت بحران استان قزوین با اشاره به اینکه در این آتش‌سوزی به 5 هکتار از مراتع استان قزوین آسیب وارد شد، افزود: رهگذرانی که فیلتر سیگار به مراتع پرتاب می‌کنند و همچنین ناآگاهی چوپان‌‌ها و کشاورزان محلی در برخی از اوقات سبب وقوع چنین آتش‌سوزی‌هایی می‌شود.

مهدیخانی خاطرنشان کرد: با اقدامات و پیش‌بینی‌های سازمان منابع طبیعی محیط زیست، دستگاه‌های دولتی و همکاری مردم محلی در خصوص مقابله با بحران‌هایی چون آتش‌سوزی، اجازه آسیب رسیدن به منابع طبیعی را نمی‌دهیم.

وی عنوان کرد: قضاوت کردن در مورد عمدی و سازمان یافته بودن این حادثه بسیار زود است در حالی که ابعاد دقیق بررسی حادثه آتش‌سوزی روز شنبه هفته آینده، در جلسه مدیریت بحران استان قزوین مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/ف

[ad_2]

Source link