فنجان قاعدگی چیست

روز بهداشت قاعدگی چیست؟ و چرا اینقدر مهم است …

به اشتراک بگذارید

LUCY STEWART

روز بهداشت قاعدگی چیست؟

روز بهداشت قاعدگی ، با هدایت سازمان غیرانتفاعی WASH United مستقر در برلین ، هر ساله در 28 مه برگزار می شود. این یک روز آگاهی است که برای تأکید بر نیاز به حقوق بهداشت قاعدگی برای همه در سراسر جهان ایجاد شده است.

 

فنجان قاعدگی چیست از طریق کمپین های رسانه های اجتماعی ، روز بهداشت قاعدگی با هدف از بین بردن ننگ اطراف قاعدگی ، دسترسی به آموزش بهداشت قاعدگی و ایجاد فرصت برای همه برای دسترسی به آنچه برای مدیریت موثر دوره های خود لازم هستند ، است.

 

موضوع روز بهداشت قاعدگی 2019 چیست؟

موضوع امسال برای MHD #NoMoreLimits است – یک فراخوان قدرتمند برای اقدام که به جهانی که هیچ کس به دلیل داشتن یک دوره محدود نمی شود امیدوار است – جایی که همه افراد قادر به مدیریت قاعدگی خود به روشی ایمن و بهداشتی هستند.

 

هشتگ کمپین دوم: #ItsTimeForAction نیاز فوری به تغییر را تقویت می کند. در شکستن کلاله اجتماعی ، بهبود آموزش و اطمینان از دسترسی هر کس به محصولات مورد نیاز خود.

 

برنامه آماری بین المللی در مورد بهداشت قاعدگی هند

چرا روز بهداشت قاعدگی بسیار مهم است؟

دسترسی به محصولات قاعدگی و امکانات بهداشتی و ایمن که در آن استفاده از آنها برای هر کس که قاعدگی دارد ضروری است.

 

و ما با شور و حرارت اعتقاد داریم که همه باید از حق اساسی قاعدگی بدون شرم و لکه برخوردار باشند.

 

با این حال ، برای خیلی ها ، اینطور نیست.

 

مدیریت ضعیف بهداشت قاعدگی (MHM) از طرق مختلف می تواند بر سلامت فردی و سلامت اجتماعی تأثیر بگذارد. از اجتناب از جامعه برای اقامت در کلبه های خطرناک قاعدگی در نپال ، تا غیبت در مدرسه به دلیل دوره های کنیا ؛ هر ماه میلیون ها نفر تحت تأثیر مشکلات ضعیف قاعدگی قرار می گیرند.

 

مدیریت بهداشت قاعدگی

غیرقابل دسترس بودن محصولات قاعدگی در مناطق فقیرنشین می تواند منجر به راه حل های مفید از استفاده از ژنده پوش تا پته گاو ، پتو یا برگ قدیمی (که گاهی برای جلوگیری از قاعدگی در داخل بدن می شود) شود.

 

خطرات بهداشتی این روش ها روشن است ، اما عواقب کمتر واضح دیگری نیز وجود دارد که با دسترسی ناکافی به MHM مرتبط است. این موارد شامل حضور ضعیف در مدرسه در سالهای پس از شروع قاعدگی است که می تواند بر سطح تحصیلات تأثیر بگذارد و شکاف برابری جنسیتی را بیشتر گسترش دهد.

 

فراتر از این ، چندین فاکتور بزرگتر در گفتگو دخیل هستند: مسائلی مانند نابرابری مالی (حتی بعضی از آنها به مبادله رابطه جنسی با محصولات قاعدگی متوسل می شوند) ، ازدواج کودکان ، خشونت مبتنی بر جنسیت ، تبعیض و کلیشه های جنسیتی. همه آنها توانایی جلوگیری از دستیابی به توانایی های کامل خود را دارند.

 

فقر دوره ای در انگلستان

روز بهداشت قاعدگی روزی است که هم به بررسی مشکلات رخ داده در سراسر جهان می پردازد و هم به خانه نزدیکتر است. با توجه به توجه لازم که اخیراً به فقر دوره ای شده است ، آگاهی بیشتری از تأثیر مشکلات مالی شدید بر همه جنبه های زندگی – از جمله قاعدگی – وجود دارد. مطالعات انجام شده توسط پل اینترنشنال حاکی از آن است که در انگلستان “از هر 10 دختر بین 14 تا 21 سال یک نفر قادر به تهیه محصولات بهداشتی نیستند ، در حالی که 49٪ به دلیل پریود بودن کل روز مدرسه را از دست داده اند.”

 

یک فیلم کوتاه از بی بی سی اسکاتلند گزارش داد که مصاحبه شوندگان هنگام غیرقابل تحمل بودن محصولات قاعدگی از مواردی مانند جوراب و دستمال به عنوان لباس بهداشتی بداهه استفاده می کردند.

 

با توجه به مسئله فقر دوره ای که امروزه در انگلستان رواج دارد ، به نظر می رسد مسائل اجتماعی بیشتر پیرامون ریاضت اقتصادی بسیار ملموس است و نمی توان آن را نادیده گرفت. با این حال ، در کشورهایی که بعضاً به عنوان جنوب جهانی توصیف می شوند ، این مسئله حتی بیشتر است.

 

مشکل جهانی

موسسه خیریه بین المللی ، WaterAid گزارش داد که از هر 9 نفر 1 نفر آب تمیز نزدیک خانه خود ندارند و از هر 3 نفر 1 نفر توالت بهداشتی مناسب خود ندارند. کمپین عکاسی اخیر توسط WaterAid باعث آگاهی از روشهای مختلف مدیریت دوره در سراسر جهان می شود ، از جمله روشهایی مانند قاعدگی در سوراخ زمین در اوگاندا.

 

زنان اوگاندا قاعدگی دارند

WATERAID / JAMES KIYIMBA.

 

WaterAid امیدوار است با آگاهی بخشی از این کمپین ، هدف نهایی آنها: “اطمینان حاصل شود که زنان یک بار در ماه به دلیل یک روند طبیعی از جامعه خارج نمی شوند.” شما می توانید مجموعه کامل عکس های قدرتمندی را که نشان می دهد چگونه دوره ها در سراسر جهان مدیریت می شوند ، در Refinery29 مشاهده کنید.

 

تابوهای قاعدگی

تابوها و انگ های فرهنگی می توانند باعث شرمندگی در دوران قاعدگی شوند ، هنجارهای مذهبی و فرهنگی بر کسانی که قاعدگی می کنند تأثیر منفی می گذارد. نمونه ای از آن را می توان در مناطقی از هند مشاهده کرد ، جایی که هنگام قاعدگی اجازه لمس غذا یا ورود به آشپزخانه را ندارید.

 

همانطور که برنامه بین الملل توضیح می دهد ،

 

“دختران در سراسر جهان به دلیل هنجارهای مذهبی یا فرهنگی که اغلب از تصورات مردسالارانه در مورد وضعیت و جایگاه زن در جامعه ناشی می شوند ، در دوران قاعدگی رنج می برند”.

همانطور که در افتتاحیه گزارش سال 2017 آنها اشاره شده است ، “کلاله قاعدگی اغلب داخلی می شود.

کاپ قاعدگی—-ok uni 

 

کاپ قاعدگی چیست—ok uni 

 

فنجان قاعدگی–ok uni 

 

قیمت کاپ قاعدگی—ok uni 

 

كاپ قاعدگي—–ok uni 

 

کاپ قاعدگی برای دوشیزگان—ok uni

 

نحوه استفاده از کاپ قاعدگی—-ok uni 

 

خرید کاپ قاعدگی—ok uni 

 

قیمت کاپ قاعدگی در داروخانه ها—-

 

طرز استفاده از کاپ قاعدگی

 

کاپ پریودی

 

فنجان قاعدگی چیست

 

کاپ پریودی چیست

 

کاپ قاعدگی چیه

 

بهترین مارک کاپ قاعدگی

 

طرز استفاده کاپ قاعدگی

 

روش استفاده از کاپ قاعدگی

 

لونت کاپ چیست

 

طریقه استفاده از کاپ قاعدگی

 

استفاده از کاپ قاعدگی

 

قیمت فنجان قاعدگی

 

نحوه استفاده کاپ قاعدگی

 

سایز کاپ قاعدگی

 

كاپ قاعدگي چيست

 

عوارض کاپ قاعدگی

 

کاپ بهداشتی

 

کاپ پریود

 

طریقه استفاده کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی نحوه استفاده

 

کاپ قاعدگی را از کجا بخریم

 

کاپ های قاعدگی

 

کاپهای قاعدگی

 

روش استفاده کاپ قاعدگی

 

معایب کاپ قاعدگی

 

آموزش استفاده از کاپ قاعدگی

 

مراکز فروش کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی خرید

 

فروش کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی را از کجا تهیه کنیم

 

کاپ قاعده گی

 

طریقه گذاشتن کاپ قاعدگی

 

انتخاب سایز کاپ قاعدگی

 

چگونگی استفاده از کاپ قاعدگی

 

انواع کاپ قاعدگی

 

فنجان پریود

 

خريد كاپ قاعدگي

 

طرز استفاده از فنجان قاعدگی

 

كاپ قاعدگي خريد

 

کاپ قاعدگی یا تامپون

 

قيمت كاپ قاعدگي

 

خرید فنجان قاعدگی

 

مضرات استفاده از کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی برای دختران

 

معایب استفاده از کاپ قاعدگی

 

طرز استفاده از كاپ قاعدگي

 

خرید اینترنتی فنجان قاعدگی

 

فیلم گذاشتن کاپ قاعدگی