فلسطین| هشدار حماس به اشغالگران درباره توطئه در مسجدالاقصی/ بهای هتک حرمت مقدسات بسیار سنگین خواهد بود- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد٬ امروز پنجشنبه مصادف با روز عرفه قدس اشغالی شاهد روز پرتنشی خواهد بود، از یک سو در این روز مسلمانان فلسطینی قصد برگزاری دعا و نیایش در مسجدالاقصی را دارند و از سوی دیگر گروه‌های افراطی صهیونیست به‌مناسبت آنچه سالروز تخریب معبد سلیمان «هیکل» می‌خوانند، فراخوانی برای یورش گسترده به مسجدالقصی صادر کرده‌اند.

از همین رو کمیته‌های مردمی دفاع از مسجدالاقصی با صدور فراخوانی از فلسطینی‌ها خواسته‌‌اند تا در روز عرفه و نیز عید قربان با حضور گسترده در مسجدالاقصی مانع تجاوز شهرک‌نشینان صهیونیست به آن شوند.

جنبش حماس در واکنش به یورش شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی طی صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که در زمانی که در این روزهای مبارک حیاط‌های مسجدالاقصی در حال آماده‌سازی برای برپایی نماز هستند٬ شهرک‌نشینان صهیونیست در تلاش برای تحریک فلسطینیان در حال برنامه‌ریزی برای یورش گسترده به مسجدالاقصی هستند که این عربده‌کشی‌ها تحت نظارت رژیم اشغالگرشان و سیاستمداران نژادپرست افراطی آنها که برای تجزیه و تقسیم این مسجد نقشه می‌کشند٬ صورت می‌گیرد و رؤیاهای بیمار آنها به‌سمت تخریب آن و برپایی بنای ادعایی‌شان می‌رود.

در این بیانیه آمده که عربده‌کشی صهیونیست‌ها تنها منحصر به مسجدالاقصی نبوده و بلکه هدف آنها در تنگنا قرار دادن اهالی قدس شریف و تخریب منازل و اعمال مالیات‌های سنگین بر آنهاست تا فلسطینی‌ها را مجبور به ترک این مکان مقدس کنند.

حماس در بیانیه خود مقاومت اهالی قدس را که با سرکوبگری‌های روزانه رژیم اشغالگرمقابله می‌کنند ستود. حماس همچنین به رژیم اشغالگر صهیونیستی در خصوص ادامه برنامه‌های شوم آن برای تخریب مسجدالاقصی و یهودی‌سازی و سیطره بر برخی از بخش‌های آن به‌منظور ساختن بنای ادعایی صهیونیست‌ها هشدار داد.

این جنبش همچنین از سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه کشورهای عربی خواست تا مسئولیت پذیر بوده و مسجدالاقصی و قدس و مقدسات آن را رها نکنند تا گرفتار فتنه یهودی‌سازی شود.

در ادامه بیانیه مذکور همچنین آمده که رژیم اشغالگر بداند که مسجدالاقصی و شهر قدس٬ ارزش و مبانی ملی فلسطینیان بوده و امکان ندارد در برابر توطئه‌هایی با هدف تخریب و تقسیم و یهودی‌سازی آن سکوت کنند، بنابراین بهایی که رژیم اشغالگر در صورت ادامه تجاوزاتش به این دو نقطه پرداخت خواهد کرد بسیار بزرگ است و به‌زودی آن را خواهد دید.

انتهای پیام/+

[ad_2]

Source link