فلسطین| آغاز مرحله آشتی گروه‌های فلسطینی با حضور ابومازن و هنیه- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المیادین «حسام بدران» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس با تأکید بر اینکه وحدت ملی٬ قوی‌ترین اهرمی است که فلسطینی‌ها در اختیار دارند اعلام کرد که جنبش حماس و فتح و سایر گروه‌‌های فلسطینی می‌توانند درباره یک برنامه سیاسی مشترک به توافق برسند.

بدران در این راستا گفت که یک جشنواره با سخنرانی «ابومازن» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس در غزه برگزار خواهد شد که مرحله توافق و اتحاد میان دو طرف را به وجود می‌آورد.

وی اضافه کرد که در یک کنفرانس سیاسی که با حضور سران گروه‌های فلسطینی برگزار می‌شود ممکن است جنبش حماس و فتح و سایر گروه‌های فلسطینی برای یک برنامه سیاسی مشترک به توافق برسند و سازمان آزادی‌بخش فلسطین نیز همچنان قادر به جذب احزاب جدید است.

حسام بدران تأکید کرد: وحدت ملی و مشروعیت مقاومت فلسطینی٬ قدرتمندترین چیزی است که فلسطینی‌ها دارند و همین امر موجب می‌شود تا کشورهای برادر و جامعه بین‌المللی به ما احترام بگزارند.

عضو سیاسی حماس خاطرنشان کرد که فعال کردن مقاومت ملی مستلزم تضمین‌ها و توافقات داخلی با سطح اعمال آزادی‌ها در کرانه باختری است.

وی تصریح کرد که جنبش فتح و حماس مرحله جدیدی از فعالیت ملی مشترک برای مقابله با پروژه موسوم به الحاق رژیم صهیونیستی را اعلام و بر ضرورت پایان دادن به اختلافات برای ایستادگی یکپارچه در برابر دشمن اشغالگر تأکید کردند.

در همین راستا وزیر سابق رسانه رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود که همکاری میان حماس و فتح بسیار نگران‌کننده است.

این اقدام فلسطینی‌ها برای اتحاد درحالی انجام می‌شود که تظاهرات و اعتراضات ضد طرح الحاق در غزه و کرانه باختری و سایر مناطق فلسطینی و نیز کشورهای خارجی همچنان ادامه دارد.

پیش از این رهبران فلسطین اعلام کرده بودند که اقدام فتح و حماس برای اتحاد و سازش٬ زمینه را برای یک آشتی جامع در سایه خطراتی که متوجه فلسطینی‌هاست فراهم می‌کند.

انتهای پیام/+

[ad_2]

Source link