فروش دی اکتیل فتالات (DOP)

فروش دی اکتیل فتالات

مخفف Di octyl phthalate( دی اکتیل فتالات ) مایعی روغنی و روشن و عایق در برابر جریان الکتریسیته می باشد ، عملیات واحد DOPبه رخ Batch ( تراز ای ) می باشد که در ده سطح انجام می گیرد این واحد اهمیت دو راکتور با ظرفیت تولیدی 50 بدن در هر Batch می باشد گنجایش اسمی واحد DOP 50000 تن در سال می باشد

موردها به کار گیری دی اکتیل فتالات

موردها کاربرد در صنعت های چرم تصنعی و مصنوعی ، کابل سازی، کفش ، رنگسازی، شیلنگ سازی ، اسباب و اثاث بازی ، گرانول سازی ، فیلتر هوا توپ سازی ، نوار به دور شیشه و… می باشد .

خطرات و مضرات دی اکتیل فتالات

این ماده در ۴۰% از تمام پلاستیک‌های موجود در دنیا حضور دارااست و یکی از از عوامل غیر قابل جداسازی در محفظه زیست استهمین ماده در تست‌های مختلف، سمی شناخته شده و بر پایه آزمایشاتی که به بر روی جنین ماهی نوع گورخری انجام شده است، مقدار فراوان مقداری از روغن می‌تواند منجر مرگ و میر یا ناقص شدن همین جنین‌ها گردد.

در ادامه‌ی تحقیقات، محققان به همین نتیجه رسیدند که همین روغن منجر مرگ و میر آبزیان و جلبک‌ها شده و هرچه غلیظت همین روغن اکثر باشد تاثیر منفی بیشتری بر محیط زیست می‌گذارداین ماده به جهت انسان نیز ماده‌ای خطرناک تلقی شده و در شکل عکس العمل این ماده کلیدی چشم، باعث سوزش و تاری دید میشود و به اعصاب چشم می‌تواند جراحت جدی وارد نماید. دی اکتیل فتالات از طرز پوست به تن جذب نمی شود البته در صورت برخورد دارای پوست می‌تواند منجر تحریک و سوزش آن گردد.

در صورت بلعیدن این ماده در مقادیر زیاد، باعث اسهال و نقص‌ در دستگاه گوارش شده و آسیب به کبد را در پی دارد و در صورت باقی ماندن این روغن در بدن، سبب تولید ایراد در سیستم عصبی تن می‌شود. بخارات ناشی از دی اکتیل فتالات به دستگاه تنفسی جراحت زده و علائمی مثل سردرد، بی‌حالی و خواب‌آلودگی در پی دارد.

 نکته های ایمنی

فتالاتها معمولاً از نرم کننده ها به کارگیری می نمایند و از این رو انتظار می رود بازار جهانی دی اکتیل فتالات (DOP) در دوره جدید، شاهد رشد مداوم درآمد باشدعوامل مهم که احتمالاً پرورش بازار فتالیک اسید را به دنبال دارد، افزایش استدعا از طرف صنایعی مانند فیلم و کاغذ، کالاهای مصرفی، کابل و سیم کشی باشد، که منجر تحریک بازار جهانی دی اکتیل فتالات (DOP) در عصر تازه شده است. علاوه بر این، انتظار می رود ارتقا تقاضا از بخش ها در حال توسعه و گسترش جهان، به ویژه از کشورهای آسیا و اقیانوسیه، رشد بیشتری داشته باشد.

همچنین، اثربخشی هزینه و قیمت دی اکتیل فتالات یا این که DOP ادله دیگری است که سبب به اولویت به کارگیری از آن به عنوان نرم کننده می شودحیاتی همین حال، به کارگیری از آن در برخی از کاربردها نظیر مواردی که ارتباط مستقیم و متعددی اهمیت مواد غذایی و وسایل طبابت دارند، شاهد جایگزینی بوسیله قابل انعطاف کننده های غیر فتالات هستیم، انتظار می رود همین مورد قضیه به تیتر مانعی برای رویش بازار جهانی دی اکتیل فتالات DOP در دوره جدید باشد.

فروش دی اکتیل فتالات (DOP) در محب بسپار به چه رخ