فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص): اجرای 285 پروژه در سطح کشور توسط قرارگاه خاتم/ کمبود اعتبار مانع کار نیست/ کشور به شرکت‌های خارجی نیازی ندارد- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، سعید محمد امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در کشور هیچ بن‌بستی وجود ندارد و باید به توانمندی داخلی توجه کنیم، اظهار داشت: 285 پروژه فعال در کشور در بخش‌های صنعت و معدن، نیروگاهی، نفت و گاز، پتروشیمی، صنایع دریایی و نظایر این توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) در حال اجرا است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) این قرارگاه را در تمام عرصه‌های فنی و مهندسی سرآمد اعلام کرد و با بیان اینکه کمبود منابع و تحریم‌های ظالمانه گاهی در مسیر اجرای پروژه‌ها ایجاد مشکل می‌کنند، افزود: با توجه به روحیه خودباوری که در قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) وجود دارد امروزه تمام پروژه‌های این مجموعه به صورت کامل فعال است.

محمد از اتمام 24 پروژه اجرایی توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) در سطح گیلان خبر داد و با تأکید بر اینکه 4 پروژه دیگر در استان نیز اجرایی می‌شود، تصریح کرد: پروژه بندرکاسپین یکی از این طرح‌ها محسوب می‌شود که بازوی شرقی اسکله آن را تکمیل کردیم و هم‌اکنون مشغول توسعه اسکله رو – رو آن هستیم.

وی سد مخزنی پلرود رودسر در شرق گیلان را یکی دیگر از چهار پروژه‌‌ای که اجرای آن در دست قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) قرار دارد اعلام کرد و بیان داشت: روی این طرح مدتی است که مشغول کار هستیم اما روند تأمین منابع آن زیاد خوب نبود از طرفی رئیس سازمان برنامه و بودجه در سفر اخیرش به گیلان قول‌های مساعدی در این زمینه داد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با تأکید بر اینکه اگر منابع مالی اجرای پروژه سد پل‌رود تأمین شود این قرارگاه نیز تا پایان امسال طرح را تکمیل می‌کند، ابراز داشت: خط ریلی رشت به آستارا دیگر پروژه قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) در گیلان محسوب می‌‌شود و هر چند که در مرحله انعقاد قرارداد است اما تجهیز کارگاه آن را عملاً به انجام رساندیم.

محمد از طراحی 50 کیلومتر پل در مسیر خط ریلی رشت به آستارا با هدف آسیب نرسیدن به اراضی کشاورزی استان گیلان خبر داد و عنوان کرد: خط انتقال گاز 42 اینچ از مسیر رشت به رضوانشهر نیز از جمله پروژه‌های در دست انجام قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) محسوب می‌شود و هم‌اکنون تیم‌های ما برای اجرای کار مستقر شده‌اند.

وی با بیان اینکه قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) به‌عنوان پیمانکار دولت عمل می‌کند و با تمام دولت‌ها نیز کار کرده است، اظهار داشت: اعتبارات و منابع مورد نیاز اجرای طرح‌ها و پروژه‌های قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) معمولاً از محل ردیف‌های بودجه‌های عمرانی و یا ردیف‌هایی که در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار دارد، تأمین می‌شود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) از همکاری 200 هزار نیروی انسانی با این مجموعه در سراسر کشور خبر داد و با اشاره به اینکه برای تمام این افراد به شکل مستقیم شغل ایجاد شده است، تصریح کرد: کمبود منابع مالی و اعتباری و عدم پرداخت آن مانع کار ما در قرارگاه نیست و حتی تهاتر ملک هم انجام می‌دهیم تا چراغ هیچ پروژه‌ای خاموش نشود.

 محمد پیشرفت‌های بسیار چشمگیر قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) در بخش‌های فنی و مهندسی را متذکر شد و با اشاره به اینکه در بحث منابع مالی اگر رویکردها تغییر کند مشکلات حل می‌شو‌د، گفت: در کشور بن‌بستی نداریم و همه چیز به مقدار کافی وجود دارد فقط باید به توانمندی‌های داخلی خودمان باور کافی داشته باشیم.

وی ظرفیت‌های غنی گیلان در بخش کشاورزی، شیلات و صنعت را مورد توجه قرار داد و با تأکید بر‌اینکه معادن استان حدود یک و نیم میلیارد تن مواد معدنی شناسایی شده دارند، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری همواره تأکید دارند که سیستم بودجه نویسی کشور معیوب است زیرا طرح‌هایی داریم که با وجود هزینه‌کرد منابع زیاد، خروجی ندارند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گردشگری گیلان را یک منبع عظیم درآمدزایی اعلام کرد و با اشاره به اینکه باید به صورت خوشه‌ای صنایع مختلف را در کنار هم ایجاد کنیم، ابراز داشت: به طور مثال بخش‌هایی از صنعت نفت کشورمان معیوب است و مواد خام به خارج کشور صادر می‌شود بدون آنکه ارزش افزوده خاصی برایمان داشته باشد.

محمد صنایع تبدیلی را یکی از نقاط کور صنعت کشاورزی در تمام استان‌های کشور تلقی کرد و با بیان اینکه این بخش اشتغالزا مغفول مانده است، عنوان کرد: در صنعت نفت به‌ازای هر 1.8 میلیون دلار یک شغل ایجاد می‌شود در حالی‌که اگر صنایع تبدیلی توسعه پیدا کنند فرصت‌های شغلی بسیار زیادی را می‌توانیم ایجاد کنیم.

وی ضمن استقبال از دیدگاه‌های نخبگان گیلان برای احصاء توانمندی‌های استان، طرح‌ریزی پروژه‌های دارای توجیه اقتصادی و معرفی آن به قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) جهت اجرا، تصریح کرد: قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) حتی اگر خودش هم نتواند برای عملیاتی‌کردن این پروژه‌ها ورود کند جذب سرمایه‌گذار را در دستور کار قرار می‌دهد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) از ورود این مجموعه به اجرای پروژه‌های شهری نظیر همکاری با شهرداری رشت خبر داد و بیان داشت: عملیات اجرایی پل سه سطحی واقع در میدان نیروی دریایی رشت یکی از این طرح‌ها محسوب می‌شود که فردا عملیات اجرایی آن توسط قرارگاه به شکل رسمی آغاز می‌شود.

محمد ساماندهی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود رشت با مشارکت قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) را نیز مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: ما از همین‌جا اعلام آمادگی می‌کنیم که حتی با تهاتر ملک هم می‌توانیم برای رفع این مشکل چندین و چند ساله در شهر رشت ضمن همکاری با شهرداری اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی از بن‌بست شکنی قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) با اجرای پروژه‌های بزرگ در کشور سخن گفت و با بیان اینکه اگر به ظرفیت‌ها توجه شود نیازی به شرکت‌های خارجی نداریم، افزود: پروژه بزرگ ستاره خلیج فارس با تولید روزانه 40 میلیون لیتر بنزین و 20 میلیون لیتر گازوئیل از جمله طرح‌هایی بود که توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) عملیاتی شد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) اجرای پروژه‌های صنعت فولاد و مس، و سایر طرح‌ها توسط این قرارگاه را مورد اشاره قرار داد و با تأکید بر اینکه 70 درصد تجهیزات طرح‌ها ایرانی است، تصریح کرد: امیدواریم سهم استان گیلان در اجرای چنین پروژه‌هایی افزایش پیدا کند از طرفی قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) نیز برای این کار آمادگی کامل دارد.

محمد به برخی از اقداماتی که توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) در خلال اجرای طرح‌ها انجام می‌شود نیز اشاره کرد و گفت: ما در حاشیه 70 کیلومتری پروژه‌های اجرایی خود مناطق روستایی و کم‌برخوردار را شناسایی کرده سپس با تجهیزات و امکاناتی که داریم اقدام به ساخت راه، پل، مسکن و سایر طرح‌ها برای این مناطق می‌کنیم.

وی اعطاء بسته‌های معیشتی و یا تأمین جهیزیه برای نوعروسان را از دیگر فعالیت‌های قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) اعلام کرد و گفت: مردم ایران همواره جلوتر از مسئولان بوده و پای انقلاب ایستاده‌اند و با وجود اینکه فشارهای اقتصادی بر روی زندگی و معیشت آنان به شدت اثرات منفی گذاشته اما همچنان علاقمند به نظام اسلامی هستند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) بهتر کردن فضای اقتصادی و بهبود معیشت مردم را امری لازم و ضروری خواند و با بیان اینکه کشورمان با داشتن منابع عظیم نیازی به فاینانس و حضور شرکت‌های خارجی ندارد، تصریح کرد: باید زمینه را به شکلی فراهم کنیم تا محصولات کشاورزی به صورت فله و بدون ارزش افزوده صادر نشوند.

محمد از اجرای طرح‌هایی برای بانوان و دختران در شهر رشت و سایر مناطق شهری استان گیلان با هدف حضور آنان جهت انجام فعالیت‌های اجتماعی سخن گفت و خاطرنشان کرد: قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) برای اجرایی کردن این دست از طرح‌ها و پروژه‌ها و همکاری با شهرداری‌ها آمادگی کامل دارد و از آن استقبال می‌کند.

انتهای پیام/614/ ز

[ad_2]

Source link