غریب آبادی: تلاش آمریکا برای جا زدن خود به عنوان مشارکت‌کننده در برجام هیچ مبنای حقوقی ندارد- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، کاظم غریب‌آبادی سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین روز شنبه اعلام کرد که تلاش‌های آمریکا برای جا زدن خود به عنوان مشارکت کننده در برجام هیچ مبنای حقوقی ندارد، چرا که این کشور در سال 2018 رسماً از برجام خارج شده است.

غریب‌آبادی در این خصوص توضیح داد: بند 10 قطعنامه 2231 شورای امنیت، بازتابی از بند 1.2 ضمیمه چهار برجام است که اعضای برجام را فهرست می کند. ترامپ در تاریخ 8 می 2018 با صدور یک دستور ریاستی با مضمون «… و من امروز به وعده خودم برای پایان بخشیدن به مشارکت آمریکا در برجام، به خوبی عمل کردم»، رسماً به مشارکت آمریکا در برجام خاتمه داد.

این دیپلمات ارشد کشورمان افزود: آمریکا همچنین به مشارکت خود در برجام به صورت عملی نیز خاتمه داد و در هیچ یک از نشست ها در چارچوب برجام، بعد از خروج یکجانبه خود از این توافق، شرکت نکرد. آمریکا همچنین تمامی تعهدات خود به عنوان مشارکت کننده در برجام را نقض کرده و از هیچ تلاشی برای تخریب آن از طریق تحمیل مجدد تحریم ها و تهدید دیگر کشورها به تنبیه در صورت تجارت با ایران فروگذار نکرده است.

انتهای پیام/.

[ad_2]

Source link