عملیات روانی ضدانقلاب علیه “آذرآب” / صدور حکم زندان برای 42 کارگر “دروغ” بود- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، اجرای غلط روند خصوصی‌سازی و سومدیریت‌ها سبب شد تا بخش عمده‌ای از شرکت‌های بزرگ صنعتی استان مرکزی از جمله هپکو و آذرآب به ورطه نابودی بیفتند.

پس از این حوادث، کارگران این کارخانجات مهم در استان پس از بارها اعتراضات در درون کارخانه برای رساندن حرف خود به گوش مسئولان دست به اعتراضات خیابانی زدند که البته در برخی موارد به‌دلیل برخی ناآگاهی‌ها، منجر به بسته شدن ریل قطار و یا جاده در استان شد.

هرچند جامعه کارگری استان مرکزی در طول انقلاب اسلامی خدمات چشمگیری برای دفاع از نظام داشته که از آن جمله اهدای صدها شهید قشر کارگری به انقلاب در دفاع از نظام اسلامی بوده و هیچگاه به دنبال مقابله با نظام نبوده‌اند اما در دوره‌ای کارد به استخوان رسیده و به اعتراضاتی دست زدند که برخی از این اعتراضات به سمت هنجارشکنی رفته و تبعاتی به دنبال داشت.

این درحالی بود که به‌رغم دادگاهی شدن برخی کارگران، در دیدار مسئولان و نمایندگان کارگری هپکو با آیت‌الله رئیسی رئیس دستگاه قضا در ماه‌های اخیر، وی ضمن حمایت از بخش تولید از حمایت قوه قضائیه از مطالبات به حق، صنفی و قانونی کارگران استان و کشور خبر داد.

پس از این، دادگستری کل استان مرکزی و قاضی رسیدگی کننده به پرونده کارگران هپکو با رافت اسلامی ضمن تبرئه کارگران برای نخستین بار حکم به محکومیت مدیرعامل وقت هپکو داد که بارقه‌های امید در جامعه کارگری استان پس از سال‌ها خستگی از انفعال و سومدیریت در بخش تولید روشن کرد.

اما عصر دیروز برخی رسانه‌ها به ویژه در فضای مجازی در خبری اعلام کردند “شعبه 106 کیفری اراک 42 نفر از کارگران شرکت پیمانکاری آذرآب را به یک سال زندان و 74 ضربه شلاق محکوم کرد.”

موضوعی که با ذوق‌زدگی شیطانی رسانه‌های ضدانقلاب همراه شد و چراغ حرکت را ابتدا رسانه ملکه انگلیس روشن کرد و در گزارشی بغض خود نسبت به جمهوری اسلامی و پلیس ایران را در گزارش جهت دار خود نشان داد به طوری که این رسانه انگلیسی پس از پرداختن به حکم صادره، به مخاطب برخورد پلیس با کارگران را القا می‌کرد.

بلافاصله پس از این خبر، سایر رسانه‌های ضد انقلاب و بعضا برخی کانال‌های مغرض شروع به بازنشر خبر کردند و هیچ توضیحی هم درباره وضعیت این رای یا ابعاد آن نکردند چراکه هدف نشانه رفتن دستگاه قضا و نظام جمهوری اسلامی بود.

اما ساعات پایانی روز گذشته، رئیس کل دادگستری استان مرکزی در مصاحبه خبری خود اقدام به شفاف‌سازی موضوع و روشن کردن چهره پلید جریان شارلاتانیزم رسانه‌ای که با بازی رسانه‌ای به دنبال تخریب نظام بودند، کرد.

رئیس کل دادگستری مرکزی: کارگران آذراب مجازاتِ اجرایی، نشده اند 

حجت‌الاسلام سیدعبدالمهدی موسوی با اشاره به برخی  خبرها در رسانه های نوشتاری مبنی بر حکم اجرایی 42 کارگر شرکت آذرآب اراک، با تکذیب این خبر اظهار داشت: اخباری مبنی بر صدور حکم کارگران شرکت آذرآب در برخی رسانه‌ها منتشر شد که این خبر کذب بوده و تا این لحظه حتی یک روز حبس و شلاق و یا جزای نقدی برای کارگران این شرکت در نظر گرفته نشده است.

وی افزود: حکم جایگزین با عنوان «کار در شهرداری و راه آهن بابت خدمات عمومی» برای این افراد در نظر گرفته شده که از کارگران و مردم عزیز درخواست داریم اخبار را از منابع رسمی پیگیری کنند.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی خاطرنشان کرد: تا این لحظه حتی یک‌روز هم برای هیچ کارگری حکم اجرایی مبنی بر حبس و جریمه نقدی نداشته ایم.

به گزارش تسنیم، این درحالی‌ست که حتی رسانه‌های رسمی و برخی خبرگزاری‌های رسمی استان بدون بررسی ابعاد این پرونده و پاسخ‌خواهی از دستگاه قضائی ضمن انتشار خبر صدور این حکم به انتشار ابعادی از ماجرا پرداختند که البته ساعتی بعد از سوی رئیس دستگاه قضا در استان تکذیب شد.

انتهای پیام/711/ر/ش

[ad_2]

Source link