عضو خبرگان رهبری: ملت ایران استفاده از کالای ایرانی را سفارش اخلاقی بداند؛ توجه به کالای داخلی “جهش تولید” را محقق می کند- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین جواد مجتهد شبستری در گفت و‌گو با خبرنگار تسنیم در قم اظهار داشت: عمده مشکل جامعه مشکلات اقتصادی است و کلید حل مشکلات اقتصادی “رونق و جهش تولید” است.

وی افزود: مقام معظم رهبری سال گذشته شعار سال را رونق تولید بیان کردند و اقداماتی نیز در این زمینه انجام شد ولی هدف ایشان محقق نشد چون لازم بود جدیت بیشتری در زمینه رونق تولید انجام شود، ایشان نیز شعار امسال را “جهش تولید” نامگذاری کردند که بر تولید و رونق تولید و سرعت در رونق تاکید شود و سبب رفع مشکلات اقتصادی شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید براینکه سه ضلع باید کامل شود تا موضوع تولید محقق شود، بیان کرد: این سه ضلع اگر یکدیگر را تکمیل کنند مشکلات ریشه کن می شود که ضلع نخست دولت است و باید در این زمینه کارگروهی تشکیل دهد و مشکلات تولید را بررسی و به مشکلات تولیدکنندگان رسیدگی کند.

قوانین و مقررات دست و پاگیر تولید کنندگان باید برطرف شود

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: تولیدکنندگان دارای مشکلات اداری و بانکی هستند که باید مورد توجه باشد و همچنین مقررات دست و پاگیر برطرف شود چون پای درد و دل تولیدکنندگان که می نشینی مشکلات زیادی را مطرح می کنند و با بانک، ادارات و گمرک مشکل دارند و دولت  باید در راستای تسهیل تولید و تسهیل کارهای تولیدگران و رفع مشکلات و حذف قوانین دست و پاگیر اهتمام داشته باشد و به آن رسیدگی کند و این موضوع تلاش مضاعف مسئولان را می طلبد که در این زمینه اقدام کنند.

“کالای قاچاق” آفت بزرگی در زمینه تولید کشور است

مجتهد شبستری “کالای قاچاق” را از جمله آفات تولیدکنندگان و سبب مشکلات کشور دانست و بیان کرد: موضوع دیگر که باید مورد تاکید مسئولان باشد بحث قاچاق است، تولیدکنندگان نسبت به قاچاق گلایه دارند چون تولید کننده به دنبال این است که جنسی که تولید کرده را به قیمت مناسب بفروشد ولی کالای قاچاق علی رغم اینکه کیفیت پایینی دارد ولی ارزان تر است و مشتری نسبت به آن رغبت دارد و سبب می شود کالای تولید کننده ایرانی به بفروش نرود.

اقدامات قوه قضائیه در مقابله با قاچاق کالا شایسته تقدیر است

وی با اشاره به اقدامات قوه قضائیه در زمینه مقابله با قاچاق کالا گفت: اقدامات مناسبی توسط دستگاه قضا انجام شده است و جلوی تعطیلی برخی از کارخانه ها را گرفته که در جای خود قابل تقدیر است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نقش مردم در تحقق “جهش تولید” عنوان کرد: مردم ایران اسلامی که به دیانت و وطن دوستی مشهور هستند در راستای حمایت از تولید باید قدم های بلندی برداشته و جنس تولیدی ایرانی را خریداری کرده و دست تولیدکننده ایرانی را بگیرند و به کارگر ایرانی کمک کنند.

توجه به کالای داخلی “جهش تولید” را محقق می کند

استاد حوزه علمیه قم افزود: ملت ایران استفاده از کالای ایرانی را باید برای خود سفارش اخلاقی بداند چون امر معقولی است که عقل آن را تایید می کند، باید تا جایی که مقدور است از جنس ایرانی استفاده شود و سراغ جنس مشابه خارجی نرویم چون توجه به محصول داخلی سبب رونق تولید و جهش در زمینه تولید می شود اگر مصرف کننده ایرانی نسبت به کالای ایرانی تعصب داشته باشد این موضوع سبب رونق تولید و گرمی بازار ایرانی می شود.

مجتهد شبستری تصریح کرد: موضوع دیگر که در زمینه جهش تولید موثر و نقش آفرین است نقش تولیدکننده است، تولید کننده باید در کیفیت بخشی به کالای خود دقت کند، گاهی به مردم  گفته می شود از کالای  داخلی استفاده کنند ولی این کالای کیفیت ندارد و سبب خسارت می شود ولی اگر تولید کننده ایرانی به کالای خود کیفیت ببخشد و در استحکام و ظرافت آن دقت کند رغبت بیشتری برای خرید کالای ایرانی شکل می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: اگر تولیدکننده جنس خوب دست مشتری بدهد به رونق و جهش تولید کمک می کند، امیدواریم دولت و ملت و همچنین مسئولان و تولیدکنندگان دست در دست یکدیگر در زمینه تحقق شعار سال که کلید حل مشکلات اقتصادی است قدم بردارند.

انتهای پیام/452/ح

[ad_2]

Source link