عضو خبرگان رهبری: دولت با ارائه وام به جوانان مبتکر زمینه تحقق “جهش تولید” را فراهم کند- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

حجت‌الاسلام و‌المسلمین محمد حاج ابوالقاسم دولابی در گفت و‌گو با خبرنگار تسنیم در قم‌ اظهار داشت: امسال توسط مقام معظم رهبری به نام جهش تولید نامگذاری شد که راه برون رفت ازمشکلات توجه بیشتر به مقوله تولید و استفاده از ظرفیت حداکثری برای همه بخش های کشور است.

وی با تاکید بر اینکه تولید نیازمند حمایت از سوی مسئولین است، افزود: در موارد زیادی تولید کنندگانی که نه تنها از حمایت مسئولین برخوردار نیستند بلکه قوانین و مقررات دست و پاگیر و نظارت های مشکل ساز را در بسیاری از موارد سبب موانع تولید می دانند.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: برای جهش تولید در ابتدا باید حمایت ها به صورت کامل تری توسط مسئولین انجام شود و قوانین و مقررات دست و پاگیر کم شده و راه برای گسترش تولید تسهیل و باز شود.

استاد حوزه علمیه تصریح کرد: مقام معظم رهبری به این موضوع اشاره کردند که در کشورمان بازار خوبی در زمینه مصرف تولید داخلی وجود دارد، در ابتدا زمینه نیازهای داخلی توسط مسئولین فراهم شود و تولید کننده به مصرف کننده متصل شده و ارتباط برقرار شود.

جلوی ورود کالای قاچاق که سبب مانع رشد تولید است گرفته شود

حاج ابوالقاسم دولابی با بیان اینکه باید جلوی ورود کالای قاچاق که سبب مانع رشد تولید است گرفته شود، گفت: مسئولین در دستگاه اجرایی کشور و همچنین دستگاه قضایی باید با مفسدان اقتصادی و قاچاق کنندگان کالا به صورت جدی برخورد کنند.

وی افزود: برای تحقق جهش تولید باید مردم را به استفاده بیشتر از کالای داخلی تشویق کرد و رسانه ها وظیفه دارند همانند سال گذشته کار فرهنگی جدی را ادامه داده و مردم را به سوی کالای تولید داخل سوق دهند و فرهنگ استفاده از کالای داخل را تقویت کنند به گونه ای که استفاده از کالای وارداتی جز در موارد ضروری ایراد قلمداد شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: برای نسل های آینده و کودکان و نوجوانان این موضوع باید به صورت جدی تر پیگری شود و در ذهن آنها جا بیفتد با وجود کالای داخلی استفاده از مشابه خارجی منکر قلمداد شود.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: مالیات از تولید کنندگان باید برداشته شود و تولید کننده فرصت داشته باشد که روی پای خود بایستد و کسب و کار آنها رونق پیدا کند، وام های زود بازده نیز توسط دولت در اختیار جوانان و مبتکران و افرادی که ایده دارند قرار گرفته تا کارگاه های تولیدی زودبازده را دایر کنند و به این وسیله جهشی در زمینه تولید ایجاد شود.

انتهای پیام/452/ش

[ad_2]

Source link