عزم جدی بنیاد مستضعفان ‌برای ‌محرومیت‌زدایی در هرمزگان / برای رفع محرومیت در جزیره لارک ‌خیمه زده‌ایم- اخبار هرمزگان – اخبار استانها تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، محسن منصوری در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان اظهار داشت: ما در استان هرمزگان بر روی 2 منطقه متمرکز شده‌ایم و به نوعی روی این جزیره لارک و بخش احمدی خیمه زده‌ایم. 

وی افزود: در 2 سال اخیر با اقدامات انجام شده توسط بنیاد مستضعفان، تصویر این جزیره تغییر کرده است، در بخش احمدی هم که یکی از مناطق محروم استان است کارهای محرومیت‌زدایی در آنجا آغاز شده است. 

معاون بنیاد مستضعفان گفت: ما در سال جاری برای عمران و آبادانی جزیره لارک 5 میلیارد و برای بخش احمدی 20 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته بودیم که با توجه به شرایط موجود این بودجه در لارک به حدود 11 میلیارد و در احمدی به 36 میلیارد تومان افزایش یافته است. 

وی با تاکید بر اینکه مجموعه بنیاد مستضعفان تمام قد پای کار محرومیت‌زدایی ایستاده است تصریح کرد: پروژه‌های انجام شده و در حال انجام این مناطق جامع است و تمام موارد عمرانی، فرهنگی و زیرساختی را در بر می‌گیرد. 

منصوری گفت: در دو سال اخیر در هرمزگان 150 میلیارد هزینه شده است، در مبحث کرونا هم تاکنون بیش 20 میلیارد تومان اختصاص دادیم که 5 میلیارد توسط بنیاد علوی توزیع شد و مابقی به نهادهای حمایتی از جمله بهزیستی و کمیته امداد داده شده تا میان نیازمندان توزیع شود و بخشی نیز به ملوانان اختصاص یافت. 

وی ادامه داد: هرمزگان برای بنیاد مستضعفان بسیار مهم است و رئیس بنیاد هم تاکید ویژه‌ای بر این مسئله دارند و خواستار این هستند کارها با سرعت انجام شود. 

معاون بنیاد مستضعفان گفت: بنیاد در حوزه فولاد نیز ورود کرده و در حال حاضر شاهد یک تحول در این بخش هستیم، ظرفیت فولاد پیش از ورود بنیاد به این مسئله یک میلیون تن بود که در حال حاضر 1.2 میلیون تن به ظرفیت قبلی اضافه شده است، همین امر اشتغالزایی خوبی نیز داشته است. 

وی با تاکید بر سرعت‌بخشی به پروژه‌های محرومیت‌زدایی در استان هرمزگان گفت: تخصیص اعتبارات علیرغم مشکلات در حال انجام است و تاکنون این تخصیص در استان به صورت 100 درصدی انجام شده و خیلی جلوتر از برنامه‌ها در حال حرکتیم. 

منصوری تصریح کرد: در احمدی و لارک خیلی کار باقی مانده و باید با توان کامل کارها انجام داد، به همین منظور در حوزه راهسازی کوهشاه احمدی 25 میلیارد اعتبار در نظر گرفته‌ایم که 10 میلیارد برای امسال است و 15 میلیارد هم برای سال آینده که البته اگر دولت هم سهم خود را پرداخت کند حاضریم ظرف 2 ماه این 25 میلیارد را برای راه کوهشاه تخصیص دهیم.

وی گفت: برای حوزه اشتغال و توانمندسازی مردم منطقه کوهشاه احمدی نیز 30 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه صفر درصد در نظر گرفته‌ایم که به زودی شرایط پرداخت اعلام می‌شود.

انتهای پیام/864/ش

[ad_2]

Source link