عراق|90 درصد سلاح داعشی‌ها آمریکایی است/ عملیات حشد شعبی علیه داعش در مناطق مختلف- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المعلومه و پایگاه اطلاع رسانی حشد شعبی، صادق الحسینی گفت: آمریکا ذهنیت یک کشور متمدن را ندارد و در قبال کشورها از جمله عراق موضعی خصمانه دارد.

وی افزود: 90 درصد سلاح های در اختیار داعش بویژه سلاح های به اصطلاح ولایت دیالی (داعش) آمریکایی است و از انبارهای آمریکا یا از طریق هم پیمانان آمریکا به دست این گروه رسیده است.

الحسینی تصریح کرد: داعش حمایت و پشتیبانی مایل از آمریکا دریافت می کند و یکی از اهرم های واشنگتن در منطقه برای تداوم خونریزی به شمار می رود.

وی گفت: این حمایت متوقف نشده است و حملات اخیر در چارچوب مقاصد روشنی به منظور ضربه زدن به امنیت و ثبات داخلی عراق صورت گرفته است.

چند منطقه استان دیالی اخیرا شاهد حملات داعشی ها بود که در جریان آن شماری قربانی شدند. گزارش های تایید شده اطلاعاتی حاکی است که داعش حمایت به ویژه حمایت تسلیحاتی دریافت می کند که مقادیری از آنها در چند مقر داعش کشف و ضبط شده است.

عملیات الحشد الشعبی در منطقه بیجی

نیروهای الحشد الشعبی عملیات تفتیش و بازرسی گسترده ای را در منطقه بیجی در استان صلاح الدین اجرا کردند.

این عملیات توسط تیپ 35 الحشد الشعبی اجرا شد و شماری فرد مورد پیگرد بازداشت و به مراجع ذیربط تحویل داده شدند.

عملیات امنیتی الحشد در شرق سامرا

یگان های الحشد الشعبی در منطقه سامرا عملیات تفتیش و بازرسی را در شمال شرق این منطقه انجام دادند.

این عملیات را یگان ضربت تیپ 314 الحشد الشعبی و واحدهای اطلاعات با مشارکت تیپ 13 نیروهای پلیس فدرال در خارج از محدود ماموریت خود در دو منطقه العاشق و القادریه اجرا کردند.

هدف از این عملیات تامین امنیت این مناطق و پاکسازی آنها از بقایای عناصر گروه تروریستی بود.

حمله نیروهای امنیتی به مناطق هسته های تروریستی داعش

سرهنگ صلاح العسیاوی فرمانده تیپ الحشد الشعبی در منطقه عامریه الصمود در استان الانبار از یورش نیروهای امنیتی به مناطق مختلف غرب این استان برای یافتن هسته های تروریستی داعش خبر داد.

العسیاوی گفت: این عملیات با پشتیبانی هوانیروز ارتش صورت گرفت و مناطق صحرای بحقش الرطبه در غرب الانبار – در پی دریافت اطلاعات- تفتیش و بازرسی شد.

وی افزود: این عملیات درپی اقدام گروهک های داعش در یک بمب گذاری در مسیر یک گشتی ارتش صورت گرفت که در جریان آن دو سرباز زخمی شدند.

العسیاوی گفت: نیروهای امنیتی مناطق یاد شده صحرایی و صعب العبور را محاصره کردند و عملیات پاکسازی آنها از بقایای داعش ادامه دارد.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link