عراق|پیام مسعود بارزانی به مصطفی الکاظمی / تأکید بر لزوم توافق اربیل – بغداد- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، مسعود بارزانی رئیس حزب دموکرات کردستان عراق در پیامی به مصطفی الکاظمی اعلام کرده است که حزب متبوع وی خواهان و مدافع رفع اختلافات از طریق تفاهم و گفتگو بوده است.

در پیام بارزانی به نخست وزیر عراق آمده است که اکنون نیز در همان مسیر گام برداشته و با همراهی احزاب و جریان‌های دیگر اقلیم کردستان در راستای تحقق حقوق قانونی مردم کُرد به تلاش‌ها ادامه خواهیم داد.

به گفته وی، جریان‌های سیاسی اقلیم کردستان علیه به حاشیه راندن مبارزات و دستاوردهای گذشته و شراکت کُردها در حکمرانی کنونی عراق خواهند ایستاد.

رئیس حزب دموکرات کردستان عراق در پیام خود همچنین گفته است که با نخست وزیری مصطفی الکاظمی فرصت رفع قانونی اختلافات و مسائل موجود میان اربیل و بغداد فراهم شده است.

مسعود بارزانی در عین حال گفته است که اجرایی کردن قانون اساسی عراق می‌توانست مانع بخش زیادی از مسائل و مشکلات کنونی شود.

پیام بارزانی در حالیست که در روزهای گذشته رسانه‌های کُردی از شکست مذاکرات اربیل – بغداد در زمینه توافق نفت – بودجه خبر داده بودند.

همزمان مسرور بارزانی در گفتگوی تلفنی با نخست وزیر عراق از توافق ارسال 320 میلیارد دینار با هدف پرداخت حقوق کارمندان کُرد از سوی دولت مرکزی خبر داده است، برخی از رسانه‌های نزدیک به برهم صالح نیز اعلام کرده‌اند که گفتگوی تلفنی نخست وزیران اقلیم و عراق با پادرمیانی وی بوده است.

انتهای پیام/.

[ad_2]

Source link