عراق|پیام حشد شعبی به سیاستمداران/ تاکید بر تشکیل دولتی قوی برای برون رفت از بحران- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های عراقی، هیئت الحشد الشعبی عراق در بیانیه خود به مناسبت گذشت یکصد روز از شهادت سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس نایب رئیس هیئت الحشد الشعبی عراق خواهان وحدت کلمه و تلاش‌های نیروهای سیاسی این کشور برای تشکیل دولتی قدرتمند شد که منافع همه عراقی ها را تامین کرده و عراق را بحران کنونی خود خارج کند.

بیانیه هیئت الحشد الشعبی در اشاره به این فرماندهان آورده است: یکصد روز می‌گذرد اما آنها همچنان در بین ما هستند. پرتویی که راه را روشن و مسیر باقی مانده را به ما نشان می‌دهند و چشمانی که ما را از بالا با آن نگاه دلسوزانه پاسداری می‌کند؛ نگاهی که به ما قدرت و توان می بخشد تا استوار و با تحمل دشواریها به سمت هدف تعیین شده گام برداریم.

هیئت الحشد الشعبی خطاب به این فرماندهان شهید تصریح کرد: ای فرماندهان بزرگ، فرزندان صالح شما در پیمان خود ثابت قدم هستند و با قلب‌های سرشار از ایمان به مسیر مقدسی که شما با خونهای پاک خود در راه جهاد طولانی ترسیم کردید، ادامه می‌دهند و هیچ ضعف و سستی به خود راه نمی‌دهند و در اوج آمادگی هستند.

این بیانیه همچنین با اشاره به مجاهدت الحشد الشعبی در راه مبارزه با ویروس کرونا در عراق آورده است: ملت ما شاهد تلاش‌های بزرگ نیروهای الحشد الشعبی به دستور رئیس هیئت الحشد الشعبی در کنار نهادهای بهداشتی برای مقابله با کرونا در همه استان‌ها از طریق ضد عفونی کردن اماکن یا کمک و مساعدت به خانواده‌های زیان دیده و کم درآمد هستند؛ همانطور که برای آزاد سازی میهن از لوث داعشی‌ها به پا خاستند و مجاهدت کردند.

این بیانیه تصریح کرد: الحشد الشعبی از منظر تاکید بر امنیت و ثبات کشور بار دیگر همه نیروهای سیاسی را فرا می‌خواند تا با وحدت کلمه، تلاش‌های خود را برای تشکیل دولتی قدرتمند یکپارچه کنند که حافظ منافع همه عراقی‌ها باشد و عراق را از بحران کنونی خود خارج کند و امانتدار خون شهدایی باشد که اگر جانفشانی آنها نبود، عراق باقی نمی ماند.‎

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link