عراق|موفقیت چشمگیر حشد شعبی در سرکوب بقایای داعش/ آغاز عملیات های اطلاعاتی پیچیده در سه استان- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، به نقل از پایگاه خبری المعلومه، منابع امنیتی در دستگاه اطلاعات نظامی عراق از دستگیری یک تروریست داعشی در خلال اجرای عملیات پاکسازی در غرب شهر الرمادی خبر دادند.

نیروهای امنیتی تیپ هشتم پیاده نظام، لشکر هفتم و واحدهای دستگاه اطلاعاتی ارتش عراق با همکاری نیروهای امنیت ملی موفق شده اند تا با کمین بر سر راه یک تروریست تکفیری وی را در منطقه ای در غرب الرمادی دستگیر کنند.

به گفته این نیروها، تروریست بازداشت شده در عملیات های جنایتکارانه متعددی علیه کودکان و زنان عراقی نقش داشته و بلافاصله جهت انجام مراحل بازجویی و همچنین اطلاع از محل حضور دیگر تروریست های تفکیری به یکی از مراکز امنیتی عراق منتقل شده است.

خبر دیگر اینکه علی الحسینی مسئول روابط عمومی محور شمالی حشد شعبی عراق اعلام کرد که 90 درصد تروریست های داعشی از سه استان عراق به طور کامل شناسایی و نابود شده اند.

به گفته این مقام نظامی، نیروهای حشد شعبی پس از  چندین درگیری در سه استان صلاح الدین،دیاله و کرکوک  و موفقیت در آزاد سازی این استان ها، عملیات های پیچیده دیگری را برای کشف تروریست هایی که تغییر هویت داده و با استفاده از پوشش مردمی درصدد هستند عملیات های خطرناکی را علیه شهروندان و نیروهای عراقی انجام دهند، آغاز کرده اند.

الحسینی در این باره افزود: جنگ های آینده میان نیروهای امنیتی و داعش از طریق عملیات های اطلاعاتی پیگیری می شود تا بلکه به حضور تروریست های مخفی شده در نقاط مختلف استان ها پایان داده شود.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link