عراق|عملیات «خیزش شیرها»حشد شعبی در دیالی و انهدام مقرهای داعش- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، صادق الحسینی سخنگوی محور عملیات دیالی در الحشد الشعبی عراق به پایگاه خبری المعلومه گفت: نیروهای الحشد الشعبی امروز پنجشنبه راه را در منطقه حوض الزور در شمال شرقی استان دیالی بازگشایی کردند.

الحسینی گفت: نیروهای الحشد الشعبی با هماهنگی تشکیلات امنیتی پشتیبانی کننده مسیر را در عمیق منطقه حوض الزور از توابع شمال بخش المقدادیه باز کردند. این امر بعد از پایان عملیات نظامی چند روزه با نام “خیزش شیرها” انجام شد که در جریان آن شماری از مقرهای هسته های گروه تروریستی داعش منهدم و شماری از عناصر این هسته ها کشته و دهها بمب خنثی شد.

الحسینی گفت: بازگشایی این راه در چارچوب پایان دادن به حضور هسته های داعش و باز استقرار نیروهای امنیتی با ایجاد پست های نظامی به عنوان گامی مقدماتی برای بازگرداندن صدها خانواده آواره به این مناطق است.

وی افزود: همه این اقدامات در چارچوب تلاش گسترده الحشد الشعبی برای پایان دادن به فعالیت هسته های گروه تروریستی داعش در یک منطقه حیاتی مهم است.

الحسینی گفت: جانفشانی های الحشد الشعبی و سایر تشکیلات امنیتی به پایان دادن به خطر تهدید کننده مناطق شمال المقدادیه از سمت منطقه حوض الزور کمک کرده است. این منطقه تا چندی پیش لانه عناصر داعش بود که روستاهای آزاد شده را تهدید می کردند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link