عراق|دومین روز عملیات امنیتی بغداد/ موفقیت حشد شعبی در نابودی مهمترین کانون تروریسم- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، صادق الحسینی از مسئولان ارشد الحشد الشعبی عراق در گفت وگو با سایت المعلومه گفت: منطقه حوض حمرین و دریاچه اطراف آن در 60 کیلومتری شمال شرقی شهر بعقوبه در استان دیالی در طول 15 سال گذشته ملتهب و پناهگاه شمار زیادی از باندهای تروریستی از القاعده و هم پیمانانش گرفته تا داعش بود و فعالیت این باندها صدها خانواده را از تنها منبع رزق خودشان یعنی سید ماهی و کشاورزی محروم کرده بود.

وی افزود: نیروهای الحشد الشعبی موفق شدند در زمانی کوتاه نبرد در منطقه حمرین و دریاچه آن را به سود خود یکسره کرده و بار دیگر در آنجا مستقر شوند و با این کار به پرونده این کانون ملتهب در استان دیالی و یک مرکز اصلی فعالیت های گروه تروریستی داعش پایان دهند.
الحسینی گفت: همه این دستاوردها با خون های پاک و جانفشانی های بزرگ مبارزان الحشد الشعبی حاصل شد.‎

دومین روز عملیات تامین امنیت بغداد

خبر دیگر اینکه نیروهای الحشد الشعبی و نیروهای امنیتی عراق امروز دومین روز از عملیات تامین امنیت منطقه الطارمیه در شمال بغداد را آغاز کردند.

برخی منابع الحشد الشعبی گفتند: واحد پشتیبانی خنثی سازی مواد منفجره، بهداری، ستاد تبلیغات و اطلاع رسانی و ستاد اطلاعات در کنار نیروهای الحشد الشعبی و نیروهای امنیتی دراین عملیات شرکت کردند.

وی افزود: هدف از این عملیات، بازرسی و جستجوی منطقه الطارمیه در شمال بغداد برای یافتن افراد مورد پیگرد و عناصر مخفی شده داعش در بین غیرنظامیان و خانواده ها بود.

در اولین روز از این عملیات، سه فرد مورد پیگرد دستگیر و مقادیر سلاح سبک کشف و مرکز منطقه الطارمیه تامین امنیت شد.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link