عراق|دستاورد امنیتی مهم حشد شعبی در دیالی/ متلاشی شدن هسته تروریستی در نینوا- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری به نقل از پایگاه خبری الاخباریه عراق، سازمان اطلاعات نظامی عراق از متلاشی شدن یک هسته تروریستی و دستگیری تمام اعضای آن در استان نینوا خبر داد.

در بیانیه سازمان اطلاعات نظامی عراق آمده است در یک عملیات منحصر به فرد پیشدستانه که بر اساس داده های اطلاعاتی دقیق انجام شد، نیروهای سازمان اطلاعات نظامی در لشگر شانزدهم(فرماندهی عملیات نینوا) و با پشتیبانی اطلاعات تیپ 92 پیاده و یگان اطلاعات و شناسایی و نظارت توانستند یک هسته تروریستی متشکل از هشت نفر را متلاشی کرده و همه آنها را دستگیر کنند.

این بیانیه افزود عملیات پس از آن صورت گرفت که اعضای این هسته تروریستی در کمین محکمی در روستای اشقیره السفلی در کوههای بادوش در استان نینوا گرفتار شده و همگی به دام افتادند. این تروریستها از افراد تحت پیگرد دستگاه قضایی بر اساس ماده چهار تروریسم قرار داشتند.

متلاشی شدن خطرناک ترین هسته های خفته داعش در دیالی

حشد شعبی هم امروز سه شنبه از متلاشی شدن یکی از خطرناک ترین هسته های گروه تروریستی داعش در یک عملیات منحصر به فرد در استان دیالی خبر داد.

صادق الحسینی سخنگوی رسانه ای محور دیالی حشد شعبی در گفتگو با پایگاه خبری المعلومه گفت حشد شعبی با هماهنگی اداره اطلاعات و مبارزه با تروریسم در استان دیالی موفق شد یک هسته خفته مرتبط با گروه تروریستی داعش را که خطرناک ترین هسته در سطح استان بود، متلاشی کرده وتمام اعضای آن را دستگیر کنند.

وی افزود عملیات دستگیری تروریستها در نتیجه هماهنگی متمایز میان حشد شعبی و اداره اطلاعات صورت گرفت، این تروریستها در بسیاری از جنایات تروریستی دست داشتند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link