عراق|تکذیب اصابت موشک کاتیوشا به اطراف فرودگاه بغداد- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری عراق، واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق خبر اصابت موشک کاتیوشا به اطراف فرودگاه بین المللی بغداد را تکذیب کرد.

پیش از این شبکه السومریه به نقل از یک منبع امنیتی گزارش داده بود که اطلاعات اولیه حاکی از هدف قرار گرفتن پایگاه ویکتوریا در اطراف فرودگاه بغداد با موشک کاتیوشا است.

شبکه روسیا الیوم مدعی شده بود اردوگاه النصر(ویکتوریا سابق) هدف اصابت موشکهای کاتیوشا قرار گرفته است که در ادامه سریال شلیک موشکها قرار دارد.

مقامات عراق پنج روز پیش فرودگاه بین المللی بغداد را پس از چند ماه بستن به سبب شیوع ویروس کرونا بازگشایی کردند. واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق دوشنبه این هفته جزئیات اصابت موشک کاتیوشا به اردوگاهی در شمال بغداد را اعلام کرده بود.

واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق پیشتر از وقوع دو انفجار در پایگاه هوایی اسپایکر در استان صلاح الدین خبر داده بود. در بیانیه این واحد آمده بود که دو انفجار در پایگاه هوایی شهید ماجد التمیمی در استان صلاح الدین رخ داده است.

این بیانیه افزود تیمهای دفاع شهری(آتش نشانی) توانستند آتش سوزی رخ داده در پی این دو انفجار را که تلفاتی به جا نگذاشت، مهار کنند.

پایگاه اسپایکر یک پایگاه هوایی عراقی و تحت کنترل دولت عراق است، این پایگاه در نزدیکی شهر تکریت(زادگاه صدام معدوم دیکتاتور سابق) در شمال عراق واقع است.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link