ظریف در دیدار با گروسی: آژانس باید اصول بی‌طرفی و حرفه‌ای گری را رعایت کند- اخبار دیپلماسی ایران – اخبار بین الملل تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، محمدجوادظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز سه‌شنبه در دیدار با «رافائل ماریانو گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی به دنبال ادامه همکاری با آژانس در شرایط عادی و در چارچوب مقررات بین‌المللی است، بر ضرورت رعایت اصول بی‌طرفی و حرفه‌ای‌گری از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تأکید کرد.

در دیدار محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، همکاریهای جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی اتمی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

وزیر امور خارجه در این دیدار تأکید کرد همکاریهای ایران  و  آژانس همواره بر مبنای تعهدات بین المللی و در چارچوب فنی و حرفه ای بوده است.

ظریف افزود :همانطور که آژانس نیز بارها تایید کرده است بیشترین همکاریها در حوزه پادمانی بین ایران و آژانس وجود دارد و این مسیر میتواند در همین چارچوب  ادامه پیدا کند.

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار امیدواری کرد با حل اختلافات موجود بر اساس اعتماد متقابل، همکاری های دو طرف در چارچوب مقررات پادمانی و بر مبنای حسن نیت ادامه یابد.

در این دیدار گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز تأکید کرد که آژانس وظایف خود را بر اساس اصول بیطرفی و حرفه ای‌گری و همچنین در چارچوب صرف ملاحظات فنی انجام می دهد.

وی افزود همکاری‌های بین ایران و آژانس در گذشته به نفع دو طرف بوده و با غلبه بر برخی مشکلات ، می توان این همکاری‌ها را ادامه داد.

انتهای پیام/.

[ad_2]

Source link