طراحی داخلی منزل مسکونی مدرن و خانه شیک |09121075978

وقتی یک سبک مدرن برای یک آپارتمان انتخاب میشود، معمولاً تغییرات محسوسی در کفپوش ساختمان و دیوارها و نوع وسایل مشاهده میشود و بیشترین عاملی که تعیین کننده طراحی داخلی به سبک مدرن می باشد، سادگی و بی آلایشی ظاهری در وسایل است و سعی میشود از رنگهای تک و یک دست در قسمتهای مختلف خانه استفاده شود و معمولاً به جای استفاده از خطوط منحنی از خطوط صاف و ساده در طراحی مدرن استفاده می شود. برای کفپوش در این سبک اغلب از چوب، بامبو، سرامیک، کاشی های پورسلین (چینی) و لینولئوم عکس طراحی داخلی ساختمان مسکونی استفاده می شود. نور شرق و شمال گزینه های خوبی برای اتاق خواب ها هستند. طراحان داخلی وظیفه دارند اتاق ها و فضاهای داخلی را راحت، کاربردی و از نظر زیبایی شناسی دلپذیر کنند. این راه حل ها مزایای زیادی دارند. به منظور طراحی داخلی فضاهای مسکونی نیز هر دو روش کاربرد دارند. شناخت عوامل مؤثر در طراحی فضاهای داخلی به طراح کمک می کند تا با در نظر گرفتن کلیه موارد اثرگذار در طراحی، تصمیم گیری نماید و به طراحی مبادرت ورزد. آنها اغلب در مورد مصالح ساختمانی و روش های ساخت و ساز تحقیق و آزمایش می کنند تا تایید شود که به قوانین و مقررات مورد نیاز پایبند هستند.

همچنین در این حوزه طرح های رنگی، منسوجات، نورپردازی، مواد طراحی و پایداری آنها مهم است. در فرایند طراحی داخلی مسکونی می توان سه فعالیت اصلی و مهم شناخت، برنامه ریزی، و طراحی را در نظر گرفت. به عبارت دیگری می توان گفت متریال کاربردی در طراحی داخلی این سبک شفاف و براق است. طراحی داخلی مسکونی به مفهوم ایجاد یک محیط مناسب برای افراد است که می توان آن را از زیرشاخه های معماری دانست. با این توضیح می توان متوجه شد که دوره معماری داخلی و طراحی داخلی دارای مرزهای مشترک بسیاری هستند. آنها معمولاً بر تمام پروسه ساخت و ساز و نصب مربوط به نقشه های خود نظارت می کنند و ممکن است برخی از کارهای طراحی و نصب را خودشان انجام دهند. برخی ممکن است بر روی سبک های خاص، اتاق های خاص مانند آشپزخانه و حمام، یا انواع سازه ها مانند فضاهای مسکونی یا شرکتی تمرکز کنند. کسانی که در طراحی فضاهای جدید تخصص دارند، ممکن است با معماران دیگر کار کنند تا اطمینان حاصل نمایند که نقشه های آنها برای فضای داخلی با نقشه های بقیه سازه یکپارچه عمل می کند.این معماران با توسعه پلان های داخلی، محیط اطراف فضا را ارزیابی می کنند، نور طبیعی را بررسی کرده و امکان سنجی طرح های بالقوه را ارزیابی می نمایند.

طراحی داخلی در طیف وسیعی از فضاها، از مسکونی و شرکتی گرفته تا عمومی و صنعتی کاربرد دارد. نکتهی قابلتوجه در این بخش سادگی اتاقها و استفاده از پارچههای بدون طرح و دکوریهایی با کاربرد دوگانه است. از طرفی با توجه به خدمات و کالایی که ارائه میشود، بسیار میتواند کاربرد داشته باشد. برای شخص طراح هم شایسته است که به این کار بسیار ن کیو، عمل نماید و پیش از آنکه به طراحی بپردازد، در مورد موضوع طراحی خود تفکر نماید. برای انجام دادن طراحی داخلی فضاهای مسکونی، اطلاع از فرایند طراحی، به طراح بسیار کمک خواهد کرد. داشتن پاسخ های این چهار سؤال اساسی راه گشای او در طراحی شده و او را به هدف که همانا طراحی داخلی فضاهای مسکونی برای افرادی خاص است، رهنمون خواهد بود. بیشتر آنها به دنبال پیمانکاران برای اجرای پروژه های خود هستند.از آنجا که پروژه های آنها شامل ایمنی و پایداری است، معماران باید قوانین ساختمان و مقررات دولتی را که در مورد فضای داخلی اعمال می شود، درک کنند و از آنها پیروی نمایند. در بیشتر موارد، نقشه ها شامل مجوزهای ساختمانی مورد نیاز برای اجرای طرح نیز می شوند. دسته دوم تجزیه و تحلیل و نتیجه گیری از اطلاعات به دست آمده را در بر می گیرد.

قبل از اقدام به هر عملی، لازم است که در مورد آن فکر کنیم و جوانب مختلف آن را بسنجیم. اینکه در چه شهری و در چه شرایط اقتصادی اقدام به معماری داخلی ساختمان صورت میگیرد نیز در محاسبهٔ قیمتها تاثیر میگذارد. این پلان های دیجیتال معمولاً دارای چیدمان اتاق، سیستم های برق و لوله کشی، مواد مورد استفاده برای دیوارها، کف، شرایط روشنایی و مبلمان هستند. در ادامه، چنانچه بنا به هدفی که دارید، در فکر ساخت کانکس پیش ساخته برای محل مورد نظر خود هستید، بایستی بدانید که امروزه بنا به شرایط زندگی، از این اتاقکها میتوان بهرهبرداری های فراوانی هم نمود. بسیاری از طراحان داخلی نیز از برنامه های CAD و BIM برای ایجاد پلان های دو و سه بعدی استفاده می کنند. در دسته سوم فعالیت ها، طراح به طراحی مبادرت می ورزد. فرایند طراحی داخلی فضاهای مسکونی سه دسته فعالیت را شامل می شود: دسته اول مربوط به فعالیت هایی است که از طریق آنها اطلاعاتی را کسب می کند. اما به صورت کلی در وضعیت ایدآل برای معماری داخلی فضاهای مسکونی، این دو فضا از همدیگر جدا هستند. بسیاری از معماران داخلی، ایده های اولیه خود را قبل از استفاده از برنامه های طراحی به کمک کامپیوتر (CAD) و طراحی و مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) برای ایجاد پلان های مقیاس بندی شده برای فضای داخلی، به صورت دستی ترسیم می کنند.