«صفی الدین» :آمریکا و اسرائیل فقط زبان زور می‌فهمند/ نقش شهید سلیمانی و مغنیه در پیروزی‌های مقاومت- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه یبن الملل خبرگزاری تسنیم، در بیستمین سالروز آزادسازی جنوب لبنان، سید هاشم صفی الدین رئیس شورای اجرایی حزب الله با پایگاه خبری تحلیل العهد لبنان گفت‌وگو کرد.

وی افزود: بعد از گذشت 20 سال از پیروزی سال 2000 باید همیشه به یاد داشته باشیم که اگر جانفشانی شهدا و رزمندگان و اسرا نبود و فداکاری‌های ملت مقاوم لبنان نبود، این پیروزی و این عزت به دست نمی آمد.

صفی الدین اظهار داشت: ما امروز بیشتر از هر زمانی به قوی شدن ایمان و توکل به خداوند و پایبندی به هویت دینی و فرهنگی و ادامه این راه نیاز داریم، زیرا قرار است که در آینده پیروزی بزرگتری از پیروزی قبل به دست آوریم.

رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان در ادامه تصریح کرد: گرچه پیروزی در جنگ 2000 میلادی یک پیروزی تاریخی و بسیار بزرگ است، اما در صورتی که مقاومت ثابت قدم باشد، پیروزی های بیشتر و بزرگتری از  پیروزی در سال 2000 به دست خواهد آورد.

وی افزود: پیام پیروزی در سال 2000 میلادی، ثبات در راه مقاومت است.

صفی  الدین در بخش دیگری از این گفت‌وگو با یادآوری تجاربی که مقاومت از جنگ 33 روزه در سال 2006 میلادی تاکنون به دست آورده است گفت: مقاومت از جنگ 2006 میلادی تاکنون توانایی ها و تجارب بیشتری کسب کرده است و بیشتر از گذشته ماهیت نبرد با دشمن صهیونیستی را شناخته است.

وی افزود: در سال 2006 میلادی ثابت کردیم که اسرائیل سست تر از خانه عنکبوت است و در هر جنگ آینده باید تلاش کنیم اهدافی را هدف قرار دهیم که برای دشمن درد آور تر است.

صفی الدین در ادامه اظهار داشت: اسرائیل اکنون فقط در سطح جبهه داخلی آماده است و در مقابل ما در آمادگی کامل به سر می بریم و آمادگی ما مبتنی بر ایمان، معنویت  است.

رئیس شورای اجرایی حزب الله گفت: چیزی که ما لمس کردیم این  است که به ملت ها می توان تکیه کرد و ما امروز به قدرت ملت ها تکیه می کنیم.

وی درباره آزادسازی قدس گفت: ما امیدی حقیقی به تحقق هدفی واقعی که آزادسازی قدس است داریم و معتقدیم ضربات پی در پی که دشمن صهیونیستی متحمل آن می شود روزی آن را خسته می کند و به عدم توانایی خود در رویارویی با مقاومت را اعلام خواهد کرد.

رئیس شورای اجرایی حزب الله گفت: پیروزی های بزرگ به دست فرماندهان بزرگ به دست می آید. آزادسازی لبنان در سال 2000 میلادی و پیروزی در سال 2006 میلادی نیز از این قبیل است. شهیدان حاج قاسم سلیمانی و حاج عماد مغنیه خالق پیروزی ها در سال 2000 میلادی و در سال 2006 میلادی هستند. کمک های سپاه قدس به فرماندهی حاج قاسم سلیمانی به مقاومت تاثیر زیادی در تحقق پیروزی ها در سال 2000 و 2006 میلادی داشت. در سال 2000 میلادی حاج عماد مغنیه فرمانده میدانی و عملی و فرمانده عملیات مقاومت اسلامی بود. ما نمی توانیم به پیروزی تاریخی در سال 2000 میلادی بیندیشیم بدون اینکه یادی از این دو شهید فرمانده و بزرگ کنیم.

وی درباره احتمال جنگ نظامی و اقتصادی علیه محور مقاومت گفت: دشمن صهیونیستی همیشه از ابزارهای نظامی استفاده می‌کند و به کمک آمریکا ابزارهای سیاسی و اقتصادی و رسانه‌ای را نیز به کار می گیرد. اسرائیل به تنهایی نمی تواند محور مقاومت را از لحاظ مالی و اقتصادی محاصره کند و این کار آمریکا است. امروز نمی‌توانیم بگوییم که اسرائیل از تهدید نظامی دست برداشته است، بلکه این تهدید همچنان وجود دارد.

صفی الدین درباره محاصره اقتصادی آمریکا علیه کل محور مقاومت گفت: این محاصره نتیجه احساس ناتوانی آنها در برابر محور مقاومتی است که هر روز رشد می کند و قوی تر از گذشته می شود. تحریم هایی که آمریکا علیه مقاومت اعمال می کند آخرین سلاحی است که آنها در مقابله با این محور به کار می برند زیرا همه گزینه هایشان تمام شده است.

رئیس شورای اجرایی حزب الله گفت: مقاومت در برابر دشمن صهیونیستی ثابت قدم است و اصول مقاومت در رویارویی با این دشمن تغییر نخواهد کرد. اگر برخی گمان می کنند که گذشت زمان منجر به عقب نشینی یا خستگی و یا تجدید نظر ما در مقابله با دشمن صهیونیستی می شود سخت در اشتباهند.

صفی الدین در پایان این گفت‌وگو اظهار داشت: اسرائیل و آمریکا جز زبان زور چیزی را نمی فهمند و اگر قوی و مقتدر باشیم می توانیم با این دشمنان مقابله و اهدافمان را محقق کرده و حقوقمان را احقاق کنیم.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link