شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از مرز 800هزار نفر گذشت- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، بر اساس گزارش سایت worldometers شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در آمریکا تا لحظه تنظیم این خبر از مرز 800 هزار نفر گذشته و به 800,217 نفر رسیده است.

همچنین بر اساس آمار سایت مذکور، تا این لحظه 43,177 نفر نیز در آمریکا بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس این گزارش، تنها 72,561 از مبتلایان به کرونا در آمریکا به‌طور کامل بهبود یافته‌اند.

 

آخرین آمارهای تجمیعی منتشرشده از سوی دولت‌ها در اقصی نقاط جهان نشان می‌دهد که تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا (بیماری کووید‌ــ‌19) در جهان، تا این ساعت از 2.5 میلیون نفر عبور کرده است.

بر اساس این گزارش، پس از آمریکا کشورهای اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، آلمان و انگلیس به‌ترتیب با بیش از 204 هزار نفر، 181 هزار نفر، 155 هزار نفر، 147 هزار نفر و 129 هزار نفر دارای بیشترین افراد مبتلا به کرونا هستند.

پایگاه آماری Worldometers شمار قربانیان ویروس کرونا در جهان را نیز بالغ بر 173 هزار نفر اعلام کرده است که در این زمینه هم آمریکا با بیش از 43 هزار مورد مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به کرونا صدرنشین فهرست جهانی است و پس از این کشور نیز ایتالیا، اسپانیا، فرانسه و انگلیس در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

بیماری ناشی از ویروس کرونا یعنی بیماری «کووید‌ــ‌19» که سازمان بهداشت جهانی (WHO) آن را بیماری همه‌گیر جهانی اعلام کرده است،‌ تاکنون در بیش از 200 کشور و قلمرو از قاره‌های مختلف جهان شیوع یافته است.

انتهای پیام/+

[ad_2]

Source link