شمار قربانیان کرونا در جهان از 100 هزار نفر گذشت/رقابت تنگاتنگ آمریکا و ایتالیا در مرگ و میر- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، آخرین آمارهای تجمیعی منتشر شده از سوی نهادهای دولتی در کشورهای مختلف جهان  نشان می‌دهد که تعداد قربانیان ویروس کرونا (بیماری کووید-19) حوالی ساعت 21:00 به وقت تهران از مرز 100 هزار نفر عبور کرده است.

بر اساس آمارهای رسمی که پایگاه آماری Worlometers از ابتدای شیوع ویروس کرونا در جهان به‌طور مستمر و با استناد به گزارش‌های آماری نهادهای دولتی در کشورهای مختلف جهان اقدام به روزآمدسازی و انتشار آنها کرده است، ایتالیا با بیش از 18800 مورد مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به کرونا رتبه اول را در جهان دارد و بعد از این کشور نیز آمریکا با 17919 نفر و اسپانیا با 15970 نفر در رتبه‌های بعدی جای گرفته‌اند.

طی 24 ساعت گذشته حدود 10 هزار نفر به آمار قربانیان کرونا در جهان افزوده شده است که در این میان آمریکا با ثبت 1900 مورد مرگ‌ومیر طی 24 ساعت گذشته، رتبه اول جهان را به خود اختصاص داده است.

در بین قاره‌های جهان نیز بیشترین موارد مرگ‌ومیر بر اثر کرونا در قاره اروپا به ثبت رسیده است. تاکنون بالغ بر 80 هزار شهروند اروپایی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند. به عبارت دیگر تقریباً نیمی از کل مبتلایان به ویروس کرونا در جهان ساکن کشورهای اروپایی هستند.

پایگاه آماری Worldometers شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان را نیز حدود 1.65 میلیون نفر اعلام کرده است. آمریکا با ثبت حدود 480هزار مورد ابتلا به کرونا، از این لحاظ در جهان رکورددار است.

تاکنون حدود 370 هزار نفر از مبتلایان به کرونا در سراسر جهان سلامتی خود را بازیافته‌اند و اقدامات درمانی برای بهبود بیش از 1.1 میلیون نفر از مبتلایان همچنان در جریان است.

بیماری ناشی از ویروس کرونا یعنی بیماری «کووید‌ــ‌19»که سازمان بهداشت جهانی (WHO) آن را بیماری همه‌گیر جهانی اعلام کرده است،‌ تاکنون در بیش از 200 کشور و قلمرو از قاره‌های مختلف جهان شیوع یافته است.

انتهای پیام/.

[ad_2]

Source link