شرایط آزمون سردفتری

شرایط سنی آزمون سردفتری

ضرورت برگزاری آزمون سردفتری در 1400 چیست؟

 

ازمون سردفتری  تاکنون به صورت نامنظم برگزار شده این درحالی هست که بر اساس ماده ای در قانون این ازمون باید در ازای هر 15 تا 20 هزار نفر یک دفترخانه باید وجود داشته باشد که متاسفانه از سال 1397 تا کنون این ازمون برگزار نشده 

اما به احتمال زیاد این ازمون در سال 1400 برگزار شود به همین دلیل به شما پیشنها می کنیم این ازمونها در سایت همپا فایل را تهیه کنید 

https://b2n.ir/u14563

شرایط آزمون سردفتری برای خانم ها

آزمونها ی سر دفتری تمامی دوره های گذشته  

 

۶ قانون دفاتر اسناد رسمی مقرر می‌کند که افراد ذیل را می‌توان به‌عنوان سردفتردار انتخاب کرد:

 

شرایط سنی آزمون سردفتری

    اشخاصی که دارای لیسانس حقوق در رشته‌ی قضایی یا از دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران باشند. (نام این دانشکده پیشتر دانشگاه منقول و معقول بوده است.)

    کسانی که دارای دو سال سابقه‌ی خدمات قضایی یا وکالت پایه یک دادگستری باشند.

    سایر افراد دارای لیسانس به‌شرط داشتن سه سال سابقه‌ی دفتریاری.

    اشخاصی که از مراجع مسلم دارای تصدیق اجتهاد (طبق آیین‌نامه‌ای که به‌تصویب وزارت دادگستری می‌رسد) باشند.

    دفتریارانی که دارای گواهی قبولی امتحان مخصوص سردفتری و دفتریاری موضوع بند سوم ماده‌‌‌ی ۱۰ قانون دفتر اسناد رسمی مصوب ۱۳۱۶باشند؛ به‌شرط داشتن پنج سال سابقه‌ی دفتریاری.

    دفتریارانی که دیپلم کامل متوسطه داشته باشند؛ به‌شرط داشتن هفت سال سابقه‌ی دفتریاری اول.

    دفتریاران اول که در تاریخ تصویب این قانون شاغل بوده و ۱۵ سال سابقه‌ی دفتریاری اعم از متناوب و مستمر داشته باشند.

 

منظور از محضر سند نزد سردفتر چیست؟

 

آمریکایی‌ها سالانه 1.25 میلیارد سند را به صورت محضری ثبت می‌کنند و هر معامله لحظه‌ای نقطه عطف برای کسی است.

 

زوجی در مونتانا ممکن است بخواهند خانه جدیدی در تگزاس بخرند که به نوه هایشان نزدیک تر است. یک پسر در کارولینای جنوبی ممکن است برای مراقبت از والدین بیمار به وکالت نامه نیاز داشته باشد. ده ها رویداد تغییر دهنده زندگی منوط به دسترسی – و تایید توسط – یک دفتر اسناد رسمی است.

 

پس محضر داشتن سند یعنی چه؟ این چیزی بیش از یک تمبر لاستیکی فانتزی است.

چرا ثبت اسناد رسمی مهم است؟

 

ضروری است که همه به صحت اسناد قانونی اعتماد کنند. هنگام خرید خانه یا ایجاد وکالت، وضوح و اطمینان چیزهایی نیستند که بعداً بتوانید به آن پی ببرید.

 

سردفتر اسناد رسمی یک مقام دولتی است که توسط دولت ایالتی برای کمک به جلوگیری از تقلب منصوب می شود. دفاتر اسناد رسمی شاهد امضای اسناد مهم هستند و هویت امضاکننده یا امضاکنندگان، تمایل آنها به امضای اسناد و آگاهی آنها از مفاد سند یا معامله را تأیید می کنند.

 

مؤسسات به دفاتر اسناد رسمی متکی هستند تا بتوانند به اسناد مهم اعتماد کامل داشته باشند. پس از مشاهده یک امضا، سردفتر اسناد رسمی مشخصات خود مانند امضا، مهر و جزئیات کمیسیون سردفتر را اعمال می کند. وقتی مهر دفتر اسناد رسمی را روی یک سند می بینید به این معنی است که یک سردفتر تأیید کرده است که معامله صحت و درستی انجام شده است.

 

داشتن سند محضری مانند سوگند خوردن در دادگاه است – شما می گویید حقایق مندرج در سند درست است.

نوسازی فرآیند اسناد رسمی

 

با وجود اهمیت آنها، گرفتن اسناد محضری بسیار خسته کننده است. برای بیش از 100 سال، مشتریان نیاز داشتند که یک دفتر اسناد رسمی را پیدا کنند، برنامه ریزی کنند و حضوری بازدید کنند تا امضای شما تأیید شود.

 

دفتر اسناد رسمی با این امکان که به شما امکان می دهد به صورت آنلاین با یک سردفتر اسناد رسمی ارتباط برقرار کنید، دردسرهای مربوط به اسناد رسمی را از بین می برد. محضری آنلاین 24 ساعت شبانه روز، 7 روز هفته، و راحتی را از طریق یک فرم قابل تایید رسمی از محضر قانونی ارائه می دهد. برنامه ما دارای امتیاز 4.9 از 5 در اپ استور iOS با بیش از 2000 بررسی و امتیاز 9.4 از 10 در Trustpilot با بیش از 450 بررسی است.

 

به طور متوسط، کل فرآیند ما کمتر از پنج دقیقه طول می کشد. شما ممکن است بیشتر از آن صبر کنید تا اسناد کاغذی خود را به اداره پست پست کنید، و این قبل از 3 تا 5 روز کاری است که سند در حمل و نقل صرف می کند.

 

به علاوه، پلت فرم ما نیز بدون کاغذ است، به این معنی که شما سهم خود را برای محدود کردن 2.2 میلیارد برگ کاغذی که سالانه توسط بخش وام مسکن استفاده می‌شود، انجام می‌دهید.

محضری چگونه کار می کند؟

 

ما با برنامه شما کار می کنیم، نه برعکس. برای اینکه سند خود را توسط یک دفتر اسناد رسمی تأیید کنید، به سادگی برنامه Notarize را در App Store، Google Play Store یا در وب دانلود کنید و این مراحل را دنبال کنید:

 

    هر سندی را آپلود کنید، اما قبل از آپلود آن را امضا نکنید. شما باید قبل از سردفتر امضا کنید.

    با استفاده از ابزارهای دیجیتال Notarize سند را پر کنید.

    هویت خود را تایید کنید

    پس از آماده شدن، از شما خواسته می شود که در یک تماس ویدیویی زنده با یک دفتر اسناد رسمی الکترونیکی سفارش داده شده ارتباط برقرار کنید. شما 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته به دفتر اسناد رسمی دسترسی دارید.

    زمانی که سردفتر اسناد رسمی ویدیوی زنده را تماشا می‌کند، با استفاده از رایانه، iPhone یا دستگاه Android خود را امضا کنید.

    منتظر بمانید تا سردفتر اسناد شما را به صورت آنلاین به ثبت برساند. میانگین زمان انتظار حدود 60 ثانیه است.

    کار شما تمام شد! PDF محضری خود را دانلود کنید.

 

آماده دریافت اسناد محضری هستید؟ برای شروع به دفتر اسناد رسمی مراجعه کنید.

 

منابع آزمون سردفتری همراه با ضریب

 

    احکام شرعی با ضریب ۲

    قانون و آیین‌نامه‌های دفاتر اسناد رسمی با ضریب ۳

    اطلاعات عمومی و هوش با ضریب ۱

    ادبيات فارسی با ضریب ۲

    عربی با ضریب ۱

    حقوق ثبت با ضریب ۳

    حقوق مدنی با ضریب ۳

    حقوق جزاء با ضریب ۲

    حقوق تجارت با ضریب ۲