سید حسن نصرالله : وظیفه ما دفاع از کشور و ملتمان است/ برای جانفشانی آماده‌ایم- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه المنار، سید حسن نصرالله اظهار داشت ما دفاع از کشور و ملت خود را هنگامی که مورد تعدی قرار گیرند، وظیفه خود می دانیم.

نصرالله که به مناسبت سومین شب عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) سخن می گفت، خاطر نشان کرد ایالات متحده آمریکا با قدرت و سلاح و ارتش و سازمان اطلاعات خود در بسیاری از مناطق جهان دخالت می کند، آیا از آمریکا خواسته شده در امور کشورها دخالت کند؟

وی با انتقاد از سکوت در برابر اقدامات تجاوزکارانه آمریکا افزود آمریکا می تواند جنگ به راه اندازد و استخوان کودکان در یمن را خُرد کند و آن وقت تو نمی توانی کلمه ای را بر زبان بیاری که تجاوزگری را محکوم کند، از حزب الله می خواهند در منطقه دخالت نکند، در حالی که این همه کشور با پول و سازمان اطلاعاتی خود در لبنان دخالت می کنند.

نصرالله خطاب به آمریکایی‌ها گفت چه کسی به شما حق داده در امور کشورها دخالت کنید و جنگ به راه اندازید و آنگاه به ما و دیگران اجازه کمک به این کشورهایی که شما به آنها تجاوز می‌کنید، نمی‌دهید؟

وی اظهار داشت : هنگامی که خواستار کمک از جمهوری اسلامی ایران می‌شویم، باید در چارچوب امکانات خود آن را درخواست کنیم و اینگونه از هر گروهی درخواست کنیم.

نصرالله گفت هنگامی که شما از ملت فلسطین حمایت می‌کنید یا به سوریه می روید تا با گروههای تروریستی مسلح بجنگید، آیا این در راستای منافع عالی ملی قرار دارد یا خیر؟ ما همچنان برای جانفشانی و فداکاری آماده‌ایم.

دبیرکل حزب الله همچنین درگذشت آیت الله تسخیری مشاور مقام معظم رهبری را تسلیت گفت.

انتهای پیام/

 

[ad_2]

Source link