سید حسن نصرالله: رژیم صهیونیستی مهمترین تهدید منطقه است- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت اولین شب دهه محرم، رژیم صهیونیستی را مهمترین تهدید منطقه غرب آسیا دانست و گفت: اکنون مهم ترین تهدید برای منطقه ما وجود رژیم غاصب و اشغالگر صهیونیستی است.

وی افزود: نمی‌توان بین آمریکا و اسرائیل از نظر ماهیت وجودی آنها(خوی تجاوزکارانه) تفکیک و تمایزی قائل شد.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: اگر می‌خواهید با دشمن صهیونیستی روبه رو شوید باید به تاریخ فلسطین مسلط باشید و تاریخ جنگ‌هایی که بر سر این کشور گذشت را بدانید.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: تمامی محاصره و فشارها و توافق‌های سازش (میان رژیم صهیونیستی و برخی سران عربی) تنها  برای تسلیم و از پای در آوردن ملت فلسطین است.

نصرالله به آمریکا و جنایت‌های این کشور هم اشاره کرد و اظهار داشت: امروز آمریکا بزرگترین چالش و تهدید ملت‌های جهان و بزرگترین تهدید برای امنیت و صلح  جهانی است.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: آمریکا خود را پشت رسانه‌های دروغگو و ریاکار و سیاست‌های گمراه کنند مخفی کرده است .

وی دولت آمریکا را رژیمی نژادپرست توصیف کرد و تاکید کرد آمریکا دولتی نژادپرست است که بر پایه‌های ظلم و تبعیض نژادی استوار است.

سید حسن نصرالله تاکید کرد زمانی که به تاریخ ایالات متحده آمریکا مراجعه می کنیم در می یابیم که این کشور، کشور شهرک نشینانی است که جنایات بیشماری را در حق ساکنان و بومیان اصلی آنجا مرتکب شده است.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت : شیوه برخورد با شرایط و موقعیت‌ها این است که درک و فهم کافی از وضعیت فعلی و همچنین آینده داشته باشیم و برای فهم وضعیت کنونی (منطقه) هم چاره‌ای نیست جز اینکه از اتفاقات گذشته باخبر شویم.

وی در بخش دیگری از سخنانش به حادثه عظیم عاشورا هم اشاره کرد  و افزود: عاشورا واقعه‌ای است که عقل و قلب انسان در هر سطح شناختی و روحی و روانی و عاطفی باید با آن تغذیه و درآمیخته شود.

سید حسن نصرالله خواستار احیای پرشور مراسم عاشورای حسینی(ع) شد و گفت : امیدوار هستم که برادران و خواهران ما نسبت به این روز توجه داشته باشند و به بهترین شکل ممکن و از طرق توصیه و پروتکل‌های بهداشتی (برای مقابله با کرونا) یاد آن را زنده نگاه دارند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link